jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۵۲۵ ۲۲ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۰

مدیریت بحران استان تهران هشدار داد؛

موج جدید بارش ها از بامداد شنبه در پایتخت

مدیریت بحران استان تهران در اطلاعیه شماره ۲۲۹ نسبت به موج جدید بارش‌ها هشدار داد و اعلام کرد: در تهران از شامگاه جمعه به تدریج آسمان ابری شده و بارش باران آغاز می‌شود اما با نفوذ بیشتر هوای سرد سیبری از بامداد شنبه بارش به برف تبدیل شده و سراسر تهران بر اثر بارش برف سفید پوش خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، مدیریت بحران استان تهران در اطلاعیه شماره ۲۲۹ نسبت به موج جدید بارش‌ها هشدار داد.

در این اطلاعیه آمده است: بر اثر عبور یک سیستم چرخنده بسیار قدرتمند شمالی (طوفان برفی) از روی دریای خزر که حرکت چرخش آن بر خلاف عقربه‌های ساعت است سرمای شمال روسیه و منطقه سیبری را با قدرت زیاد به سمت ایران پمپاژ می‌کند و همزمان با عبور امواج قدرتمند یک سیستم مدیترانه ای که رطوبت فوق اشباع دریای سرخ همراه خود دارد بارش برف و باران به تدریج از اواخر وقت جمعه آغاز می‌شود. با آغاز بارش دمای هوا به شدت کاهش یافته و اولین بارش برف سراسری قسمت‌های زیادی از ایران را سفید پوش خواهد کرد. این سیستم حداقل سه شبانه روز فعال خواهد بود و از روز سه‌شنبه ایران را ترک خواهد کرد.

در تهران از شامگاه جمعه به تدریج آسمان ابری شده و بارش باران آغاز می‌شود اما با نفوذ بیشتر هوای سرد سیبری از بامداد شنبه بارش به برف تبدیل شده و سراسر تهران بر اثر بارش برف سفید پوش خواهد شد.

با آغاز بارش‌ها دما در تهران حدود ۱۵ درجه کاهش خواهد یافت و در شب به ۴ - درجه خواهد رسید این دما در مناطق شمالی تهران حتی به ۸ - درجه می‌رسد. روز یکشنبه موقتاً بارش‌ها تضعیف شده اما از بامداد دوشنبه با عبور موج دوم مجدداً بارش‌ها آغاز می‌شود. در مناطق شمالی شهر تهران برف سنگینی خواهد بارید. با عبور این سیستم سرمای هوا در ایران باقی می‌ماند و از افزایش دما هیچ خبری نخواهد بود. نکته جالب اینکه منطقه شمال غرب ایران بارش چندانی نخواهد داشت و آسمان کم و بیش آفتابی خواهد بود. لذا لازم است با تدابیر لازم به استقبال اولین بارش برف و یخبندان بروید و از سالم بودن سیستم گرمایشی منازل خود اطمینان حاصل کنید.

در این اطلاعیه همچنین در رابطه با نکات ضروری قابل توجه آمده است:

۱. همانطور که در اطلاعیه اشاره شد دمای هوا به سبب پمپاژ هوای سرد سیبری به طور ناگهانی حدود ۱۲ درجه کاهش می‌یابد که این امر باعث غافلگیری مردم خواهد شد و صبح شنبه نسبت به شامگاه جمعه دما کاملاً متفاوت خواهد بود

۲. به سبب بارش برف و کولاک شدید جاده‌های کوهستانی از جمله چالوس و هراز و جاده‌های منتهی به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس و غرب اصفهان مسدود خواهد شد لذا طی هفته آینده از رفتن به این مناطق خودداری کنید.

۳. بارش برف در ارتفاعات زاگرس و البرز مرکزی از جمله کوه توچال بسیار سنگین و تا حد یک متر خواهد بود.

۴. دمای هوا در تهران طی هفته آینده در شب همواره زیره صفر خواهد بود و اولین بارش برف جدی مناطق شمالی شهر را سفیدپوش خواهد کرد و اخلال در تردد ایجاد خواهد کرد

۵. در مناطق جنوبی ایران از جمله خوزستان جنوب فارس و بوشهر به سبب بارش سنگین باران سیل جاری خواهد شد و رودخانه‌های فصلی طغیان خواهد کرد

۶. نفوذ هوای سرد به سبب عبور سیستم چرخنده سیبری به حدی عمیق خواهد بود که در استان‌های خوزستان و بوشهر و هرمزگان نیز هوا بشدت سرد خواهد شد. به عنوان مثال در شهر گرم سیری اهواز دما در شب به تنها ۴ درجه بالای صفر خواهد رسید.

شایسته است دستور فرمایند نیروهای تحت امر نسبت به اتخاذ تمهیدات لازم و اقدام جهادی به هنگام از آسیب‌ها و خسارات احتمالی آب و هوایی ممانعت بایسته به عمل آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر