jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۵۰۰ ۲۲ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۷

معاون آموزشی وزیر علوم گفت:‌ پیش‌بینی می‌شد که ممکن است در شرایط آموزش الکترونیکی برخی دانشجویان نیاز به امکانات حضوری داشته باشند و از این رو توصیه‌هایی را در زمینه مهمان شدن دانشجو در دانشگاه‌ محل سکونت به دانشگاه‌ها داشته‌ایم.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، در حال حاضر فعالیت‌های حضوری آموزشی در دانشگاه‌های کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعطیل درآمده و فقط از اردیبهشت‌ماه دانشجویان دکترا مجاز خواهند بود با تدابیر بهداشتی با نظر استاد و برای کارهای پژوهشی که به صورت غیرحضوری ممکن نباشد به دانشگاه رفت و آمد داشته باشند.

با پیش بینی تداوم شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، نیاز به تمهیداتی برای حضور ضروری احتمالی برخی دانشجویان در دانشگاه‌ برای استفاده از برخی امکانات احساس شد.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره شرایط ویژه‌ای که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور برای دانشجویان مهمان اتخاذ شده است، گفت: در حال حاضر تاکید بر آموزش الکترونیکی و تقویت آموزش الکترونیکی در دانشگاه‌ها است تا کمترین مراجعه غیرضروری را در دانشگاه ها شاهد باشیم اما پیش‌بینی شد که شاید ممکن باشد در شرایط آموزش الکترونیکی برخی دانشجویان نیاز به امکانات حضوری داشته باشند و طبیعی است که شرایط برای جابه‌جایی‌های حضوری مساعد نیست.

وی توضیح داد: از این رو توصیه شده که در این زمینه دانشگاه‌ها تا حد امکان با دانشجو مساعدت کنند و مقرر شده دانشگاه‌ها یک بازه زمانی را تعیین و اعلام کنند که در همان بازه زمانی مهمان شدن دانشجویان به دانشگاه محل زندگی مجاز خواهد بود.

شرط مهمان شدن دانشجو

وی ادامه داد: توصیه شده که اگر دانشگاه مبدأ دانشجو با مهمان شدن موافقت کرد، دانشگاه مقصد هم تاجایی که برایش امکان دارد درخواست دانشجو را برای مهمان شدن بپذیرد و تاکید می‌شود که البته این موضوع برای دانشگاه‌هایی به جز دانشگاه‌های تهران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر