jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۳۶ ۱۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۳

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از یکی از مساجد فعال در زمینه تهیه ماسک و لوازم بهداشتی در تهران نوشت مسجدی در تهران به یک کارخانه تبدیل شده که زنان داوطلب برای مبارزه با ویروس کرونا به آن پیوسته‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از یکی از مساجد فعال در زمینه تهیه ماسک و لوازم بهداشتی در تهران نوشت مسجدی در تهران به یک کارخانه تبدیل شده که زنان داوطلب که معمولا از بازدیدکنندگان جبهه های قدیمی جنگ ایران و عراق بوده اند، برای مبارزه با ویروس کرونا به آن پیوسته اند.
همانند کارخانه ها در ردیف هایی، حدود 15 زن روبروی چرخ خیاطی رومیزی نشسته اند تا ماسک رایگان تولید کنند.
اما آنها به جای لباس کار، چادر مشکی به سر دارند و اعضای بسیج (یک گروه شبه نظامی داوطلب و وفادار به جمهوری اسلامی ایران) هستند و به مقتضی وضع ایران که یکی از کشورهایی است که به شدت با ویروس کرونا درگیر است، تقریبا تمامی این زنان، ماسک زده اند.
فاطمه سیدی، 27 ساله که هم خودش و هم همسرش عضو بسیج هستند، می گوید: «گروه ما همه ساله به میادین قدیمی جنگ ایران و عراق سفر می کرد.»
این گروه حدودا 40 نفره از زنان هر سال در مدت تعطیلات عید نوروز به میادین جنگی ایران و عراق سفر می کردند.

سیدی گفت: «امسال، به علت شیوع ویروس کرونا، مسافرت میان شهرها ممنوع شده و ما نمی توانیم آنجا برویم. از اینرو به اینجا آمدیم تا به هموطنان مان خدمت کنیم. ما در حدود یک ماه است این کار را انجام می دهیم.»

آنها این کار را وظیفه ای می دانند که به عنوان تلاش ملی برای شکست همه گیری ویروس کرونا انجام می دهند.

به عنوان خیاط، گروهی، وظیفه بریدن و مرتب سازی ماسک ها را دارند که در سطل ها قرار می گیرند. سایر زنان ورقه های چاپ شده را تا می زنند و مرتب می کنند.

در اتاق دیگری که مخصوص عبادت است، مردان بر سجاده ها نشسته و دستکش های پلاستیکی را با وسایل عایق بندی حرارتی محکم می کنند.

سیدی گفت: «ما این محصولات را در میان بیمارستان ها و مناطق محروم تهران و برخی شهرها توزیع می کنیم.»

گزارش خبرگزاری فرانسه از تبدیل مسجد به کارخانه تولید ماسک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر