jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۰۹ ۱۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۵

رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ می‌گوید، اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا برای گرفتن میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان به خاطر انتشار خبر لغو چند بازی از لیگ برتر به علت نبود امنیت است که کشورهای عربی از این موضوع علیه ایران استفاده کردند.

به گزارش جام جم آنلاین ،سعید فتاحی در برنامه تلویزیونی "فوتبال برتر" درباره برکناری غیرمنتظره از ریاست کمیته مسابقات سازمان لیگ، گفت: من از سال گذشته اختلاف سلیقه‌هایی با بهاروند، رئیس سازمان لیگ داشتم و او با تاج صحبت کرده بود که نمی‌تواند با من کار کند. حتی در مقطعی از فصل گذشته و قبل از فینال حذفی، اختلاف ما به اوج رسید و من وسایلم را جمع کردم که سازمان لیگ را ترک کنم.

وی ادامه داد: با آقای تاج تماس گرفتم و گفتم نمی‌خواهم کار کنم. آقای بهاروند هم با تاج صحبت کرد که او مانع از این اتفاقات شد. در نهایت صحبت ما به اینجا رسید که من از سازمان لیگ خارج شوم و در بخش دیگری کار کنم. در ادامه موضوعات مرتبط با جام حذفی رقم خورد که من از آقای تاج خواستم نیم فصل دیگر در کمیته مسابقات بمانم و سپس جابه‌جا شوم که این تفکر به وجود نیاید که من به خاطر جام حذفی از سازمان لیگ رفتم.

رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ به بازی پرسپولیس و فولاد در نیم‌فصل نخست فصل جاری اشاره کرد و افزود: قبل از بازی در اهواز بودم و از صبح در ورزشگاه حاضر شدم. آقای طالقانی، رئیس هیات فوتبال خوزستان و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با من تماس گرفت و گفت که اجازه نمی‌دهم آقای خلیفه سلطان، ناظر بازی وارد زمین شود. او قبلا با دبیر هیات فوتبال من درگیر شده و اجازه ورود خودرو او به ورزشگاه نفت مسجد سلیمان را نداده است و به شما دستور می‌دهم او را وارد ورزشگاه نکنید.

فتاحی ادامه داد: به او گفتم که احترامش به جاست اما صلاح می‌دانم او نماینده فدراسیون فوتبال در این بازی باشد و بهاروند به عنوان رئیس سازمان لیگ هم حکم او را امضاء کرده است و طالقانی نمی‌تواند به من دستور دهد. در ادامه به مذاق دوستان خوش نیامد و با تاج و بهاروند صحبت کردند. فردا یک بازی در اصفهان بود و پس فردا تعطیل بود. با من تماس گرفتند و گفتند که قرار است برکنار شوم که گفتم برای من فرقی ندارد اما آن را اخلاقی نکنند. سمت جدیدم را بدهند و من را هم از سازمان لیگ بردارند؛ در غیر این‌صورت آن را به خدا واگذار می‌کنم.

وی گفت: این اتفاقات رخ نداد و بعدا من را از سازمان لیگ برداشتند. من هم به آقای تاج زنگ نزدم چرا که یک ماه قبلش گفته بود که نمی‌تواند من را برکنار کند و حتما سمت جدید من را خواهد داد. به علت مسائلی که با آقای طالقانی پیش آمد و پیش‌زمینه‌ای که با آقای بهاروند داشتم، من برکنار شدم و در ادامه هم آقای تاج بیمار شد و من هم همچنان به عنوان کارمند فدراسیون فوتبال سمتی ندارم. امیدوارم با آمدن آقای نبی اوضاع سروسامان بگیرد و از من استفاده شود.

رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره سمتی که برای او در فدراسیون فوتبال در نظر گرفته بودند، خاطرنشان کرد: قرار بود بعد از جدایی از سازمان لیگ، مدیر تیم‌های ملی شوم که البته الان خدا را شکر می‌کنم این اتفاق رخ نداد. البته قصد بی‌احترامی به اسکوچیچ را ندارم اما او در بین ۱۰۰ گزینه پیشنهادی برای سرمربیگری تیم ملی هم نبود. اگر او را انتخاب می‌کردند من مانع می‌شدم و یا خودم کنار می‌رفتم.

*ماجرای سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

فتاحی درباره ماجرای سلب میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا از نمایندگان ایران، گفت: فکر می‌کنم یک اشتباهی رخ داد که من قبل از آن به مسئولان سازمان لیگ هم تذکر داده بودم. در مقطعی سازمان لیگ خبری را منتشر کرد که به علت مسائل امنیتی، پنج بازی از لیگ برتر لغو شده است. من همان زمان به ساکت، مدیر تیم‌های ملی و کشوری فرد، دبیر سازمان لیگ فوتبال گفتم که تیم‌های عربی از این موضوع در AFC علیه ما استفاده می‌کنند.

وی افزود: وقتی خودمان خبری را منتشر می‌کنیم که امنیت وجود ندارد و مسابقه برگزار نمی‌کنیم، قطعا کشورهای عربی سوءاستفاده می‌کنند. همان زمان عربستان، بحرین و امارات این مسئله را مطرح کردند که وقتی ایران نمی‌تواند امنیت خودش را تامین کند، چطور در لیگ قهرمانان آسیا امنیت تیم مهمان را تامین خواهد کرد. ما خودمان گاف دادیم و الان باید این موضوع را بپذیریم.

رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ با بیان این‌که تیم های ایرانی در دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا هم میزبان نخواهند بود، اظهار کرد: مگر می‌شود کشوری در یک دور کامل از مسابقات میزبان باشد؟ این موضوع که به نفع ما شده و در واقع کشورهای منطقه ضرر کردند. از طرفی برگزاری هر سه بازی دور برگشت لیگ قهرمانان به میزبانی ایران هم با مشکلات زیادی به علت کمبود امکانات همراه است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر