jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۰۰ ۱۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۵

وزیر اقتصاد با بیان اینکه ۱۵درصد تولید ناخالص داخلی کشور از کرونا متأثر خواهد شد، گفت: در آینده‌ای نزدیک سهام شرکتهای دولتی با سقف خرید ۲میلیون تومان به‌ازای هر نفر عرضه خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: برآوردها حکایت از آن دارد که تولید ناخالص داخلی کشور تا 15 درصد از کرونا متأثر می‌شود، البته سعی ما بر این است که با تدابیر اندیشیده‌شده، این اثر را به حداقل برسانیم.
 
دژپسند گفت: با توجه به اثرات اقتصادی شیوع کرونا، در راستای کمک به معیشت و توان خرید مردم، 23 میلیون خانوار از تسهیلات بانکی با نرخ سود پایین در قالب کارتهای خرید بهره‌مند خواهند شد.
 
وزیر اقتصاد با بیان اینکه برای کمک به بخشهای متأثر از بیماری کرونا 100 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است،‌ ادامه داد، از جمله از این مبلغ 75 هزار میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی به کسب‌وکارها تسهیلات ارزان‌قیمت داده خواهد شد، حدود 5500 میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری کمک خواهد شد و بخشی نیز برای اعتبارات هزینه‌ای بخش بهداشت و درمان تخصیص خواهد یافت.
 
وی با اشاره به واگذاری سهام شرکتهای دولتی در بازار سرمایه گفت: در آینده نزدیک در سال جاری، سهام دولت در تعداد 9 شرکت دولتی در رسته‌های انرژی (پالایشگاه و پتروشیمی)، مالی (بانکها و بیمه‌ها) و صنایع فلزی و معدنی در بورس عرضه خواهند شد.
 
وزیر اقتصاد ادامه داد: در این مرحله از واگذاری تصمیم بر این است که به‌صورت فراگیر این سهام‌ها را عرضه کنیم تا همه مردم با اعمال تخفیفهایی (در مرحله اول و فقط برای یک‌بار) در دو گروه 20 و 25 درصدی با سقف خرید 2 میلیون تومان به‌ازای هر نفر بتوانند سهام عرضه‌شده را خریداری نمایند.
 
دژپسند با اشاره به عملکرد دولت در حوزه مالیات‌ستانی گفت: در سال 1398 بعد از 14 سال، برای اولین بار میزان تحقق درآمدهای مالیاتی از طریق مبارزه جدی با فرار مالیاتی و گسترش پایه‌های مالیاتی و بدون فشار آوردن بر فعالان اقتصادی خوش‌حساب، از 100 درصد عبور کرد. البته یک‌سوم رشد درآمد مالیاتی کشور نیز ناشی از تحولات فناورانه در نظام مالیاتی است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر