jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۲۶۱ ۱۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۵

با وجود آزمایش‌های خانگی گوناگونی که برای بررسی کروناویروس طراحی می‌شوند، هنوز هیچ یک از آنها مورد تایید قطعی سازمان غذا و داروی آمریکا قرار نگرفته‌اند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، آزمایش خانگی کروناویروس شاید ایده خوبی به نظر برسد اما هنوز بسیاری از افراد روی آن توافق ندارند زیرا معتقدند که خطرات ناشی از این روش، بسیار بالا است. به همین دلیل، از شرکت‌های ارائه دهنده آزمایش‌ها خواسته شده تا زمانی که نتوانسته‌اند کارآیی کیت‌های آزمایش کروناویروس را ثابت کنند، آنها را ارائه ندهند.

در حال حاضر، تنها راه بررسی وجود کروناویروس در آمریکا، آزمایش در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها با دستور پزشک است. روند بررسی کروناویروس در آمریکا به خاطر افزایش دستگاه‌های مخصوص آزمایش و آزمایش‌های جدید، رو به پیشرفت است اما آمریکا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر جهان، هنوز با کمبود تجهیزات بهداشتی مانند دستکش، ماسک و سواب رو به رو است. در این میان، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تلاش می‌کند تا گزینه‌های جدیدی را به بازار ارائه دهد.

نتایج سریع‌تر

آزمایش‌های ژنتیکی، راهبردهای طلایی برای شناسایی کووید ۱۹ هستند. در حال حاضر، آزمایش‌هایی که با سرعت بیشتری صورت می‌گیرند، جایگزین آزمایش‌های معمولی می‌شوند که باید به صورت دستی انجام بگیرند. در این گونه آزمایش‌های، روش کار به یک شکل است. از محلول شیمیایی برای جدا کردن ویروس از نمونه به دست آمده از بیمار استفاده می‌شود، ماده ژنتیکی آن جدا می‌شود، سپس به اندازه‌ای تولید می‌شود که با رایانه قابل تشخیص باشد.

آزمایش‌های پرسرعت کنونی از جمله آزمایش‌هایی که در آزمایشگاه ابوت (Abbott Laboratory) آمریکا انجام می‌شوند، همه این فرآیند را به صورت خودکار انجام می‌دهند و آزمایشی که بین چهار تا شش ساعت انجام می‌گیرد، طی ۱۵ دقیقه انجام می‌دهند.

تجهیزاتی که آزمایشگاه ابوت و شرکت‌های دیگر فعال در این زمینه در اختیار بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها قرار می‌دهند، دستگاه‌های الکترونیکی کوچک و قابل حمل هستند و انتظار می‌رود که بتوانند روند آزمایش را در دانشگاه‌های بزرگ و آزمایشگاه‌های تجاری سرعت ببخشند. آزمایشگاه ابوت در نظر دارد تا در این ماه، روزانه ۵۰ هزار آزمایش انجام دهد. به گفته مقامات آمریکا، این آزمایش‌ها ابتدا در مناطق دورافتاده‌ای انجام خواهند شد که به آزمایشگاه‌ها دسترسی کمتری دارند.

آزمایش‌ها را در خانه انجام ندهید

آزمایش دقیق کروناویروس، چندین مرحله دارد که جمع‌آوری نمونه از بینی و گلو به وسیله سواب، قرار دادن نمونه در لوله استریل، قرار دادن لوله در دمای مناسب و سپس رساندن آن به آزمایشگاه طی سه روز را در بر می‌گیرد. مقامات حوزه سلامت هشدار می‌دهند که اگر مشتریان، اشتباهی در این فرآیند صورت دهند، به نتایج اشتباه می‌رسند و عفونت‌ها را تشخیص نمی‌دهند.

سازمان غذا و دارو، به شرکت‌های سازنده کیت‌های آزمایش خانگی متذکر شده که باید نتایج خود را تحت نظر افراد حرفه‌ای ارائه دهند تا کار آنها مورد تایید قرار بگیرد. بسیاری از کیت‌های تشخیصی کروناویروس، هیچ شباهتی به آزمایش خانگی بارداری ندارند و نتایج ثابتی ارائه نمی‌دهند.

پس از این که چندین شرکت در ماه گذشته، ارائه کیت‌های تشخیصی را آغاز کردند، سازمان غذا و دارو به سرعت وارد عمل شد. به گفته مقامات مربوط، هیچ آزمایش خانگی هنوز مورد تایید قرار نگرفته و محصولاتی که با این عنوان در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند، تقلبی هستند.

راه‌حل‌های پیش‌رو

شاید آزمایش‌های خون ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر بتوانند نقش مهمی در ردیابی کروناویروس داشته باشند و به پیشرفت آزمایش‌های خانگی نیز کمک کنند.

سازمان غذا و داروی آمریکا به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا آزمایش‌های خاصی را ارائه دهند که می‌توانند افرادی که اخیرا مبتلا شده‌اند، شناسایی کنند. این آزمایش‌ها به جای شناسایی ویروس، پروتئین‌هایی موسوم به «پادتن» را شناسایی می‌کنند که سیستم ایمنی برای مقابله با کووید ۱۹ به تولید آنها می‌پردازد.

متخصصان حوزه سلامت امید دارند که این بررسی گسترده‌ با کمک شناسایی پادتن، نهایتا می‌تواند به ردیابی گسترش کروناویروس کمک کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر