jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۱۹۰   ۱۸ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۱

کارشناسان بهداشتی انگلیس توصیه می‌کنند پیروی از یک رژیم غذایی سالم در شرایط شیوع بیماری کووید 19 به این دلیل که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، مهم است.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، کارشناسان بهداشتی انگلیس توصیه می‌کنند پیروی از یک رژیم غذایی سالم در شرایط شیوع بیماری کووید ۱۹ به این دلیل که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، مهم است.

کارشناسان برجسته همچنین تأکید می‌کنند که مقامات باید مردم را به پیروی از رژیم غذایی سالم تشویق کنند تا علاوه بر جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی، سیستم ایمنی بدن آنها را برای مبارزه با بیماری‌ها و عفونت‌ها تقویت کند.

محققان نیز باور دارند، پیوند حیاتی بین رژیم غذایی سالم و مصونیت از بیماری وجود دارد که معمولاً خیلی از افراد نسبت به آن آگاهی ندارند.

به گفته دانشمندان، مصرف روزانه مقدار زیادی میوه و سبزیجات هیچ گونه در امان بودن از بیماری‌ها را تضمین نمی‌کند، اما به بدن بهترین فرصت را می‌دهد تا مریضی را شکست داده و فرد به شدت بیمار نشود.

شواهد قابل توجهی وجود دارد مبنی بر اینکه عادات غذا خوردن بر سیستم ایمنی بدن که وظیفه مبارزه با عفونت و بیماری را دارد، تأثیر می‌گذارد.

افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن به میزان زیادی در خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هستند.

سیستم ایمنی بدن به گلبول‌های سفید خون متکی است که برای مبارزه با ویروس‌هایی مانند COVID-۱۹ آنتی بادی تولید می‌کند.

غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان مانند میوه، سبزیجات و ماهی به افزایش فعالیت گلبول‌های سفید کمک می‌کند؛ حفظ وزن سالم همچنین می‌تواند به مردم شانس بیشتری برای مقابله با ویروس کرونا دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها