jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۱۱۲ ۱۶ فروردين ۱۳۹۹  |  ۲۰:۱۷

فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران مطرح کرد؛

افزایش ۳۰ درصدی میزان مراجعه به بیمارستان ها / عملیاتی نشدن بسته‌های حمایتی

فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه با وجود مشکلات اقتصادی، بسته‌های حمایتی عملیاتی نشده است، افزود: در حال حاضر میزان مراجعه مردم به بیمارستان‌ها حدود ۳۰ افزایش پیدا کرده است و شاهد استمرار افزایش مراجعه افراد به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به دلیل تردد‌ها در سطح شهر تهران هستیم.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران در اخبار شبکه ۵ اظهار کرد: متاسفانه امروز شاهد افزایش غیر متعارف حضور مردم در سطح شهر تهران بودیم که نتیجه آن بستری شدن ۴۴۸ بیمار در بخش عادی و ۹۹ فرد مبتلا در بخش مراقبت‌های ویژه جدید در تهران بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر میزان مراجعه مردم به بیمارستان‌ها حدود ۳۰ افزایش پیدا کرده است و شاهد استمرار افزایش مراجعه افراد به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به دلیل تردد‌ها در سطح شهر تهران هستیم.

زالی گفت: یکی از گلایه‌های مردم موضوع مشکلات اقتصادی است، زیرا بنابر اعلام آن‌ها هنوز اقساط مردم فعال در قسمت‌های مختلف از آن‌ها کم می‌شود و تضامین لازم در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه آمار فزاینده باعث ایجاد پیچیدگی‌هایی در شهر تهران می‌شود، تاکید کرد: بسته‌های حمایتی مورد نیاز در بخش‌های مختلف هنوز عملیاتی و محقق نشده است و این مسئله باعث ایجاد تناقض در خصوص اجرای طرح «در منزل ماندن» شهروندان می‌شود.

فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران اضافه کرد: یکی از موضوعات مهم برگشت خوردن چک و دیگر مسائل اقتصادی است که این موضوع در ستاد ملی مطرح شده، اما با عملیاتی شدن آن فاصله داریم.

زالی بیان کرد: باید به تصمیمات قاطع و مداخلات جدی جامه عمل پوشانده شود تا برخی مسائل اقتصادی و دیگر مشکلات حل شود.

وی ادامه داد: در ۴۸ ساعته اخیر میزان مراجعه مردم به بیمارستان‌ها افزایش پیدا کرده است و حداقل با افزایش نسبی روبه رو هستیم.

فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: با انجام تصمیمات قاطع و جدی و رعایت مسایل می‌توان زمان بقای ویروس را کاهش داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر