jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۰۲۱ ۱۵ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۷:۲۱

سخنگوی آتش نشانی شهرداری تهران گفت: معابر اصلی پایتخت طی ٣٢ روز گذشته در پی شیوع ویروس کرونا روزانه با ٣٠ هزار لیتر مواد ضدعفونی گندزدایی می شوند و در برخی از مناطق معابر اصلی بیش از دو بار ضد عفونی شده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه جمعه ١٥ فروردین محدوده مرکزی تهران (مناطق ۱۰ و ۱۱ و ۱۲) با استفاده از خودروهای مه پاش تحت ضد عفونی قرار گرفت، گفت: آتش نشانان در هشت منطقه بندی مشخص ٢٢ منطقه شهرداری تهران را پوشش می دهند.

وی با تاکید بر اینکه همزمان با شروع سال نو هفت دستگاه خودرو سنگین و تخصصی ضد عفونی کننده به منظور گندزدایی معابر و اماکن عمومی به تجهیزات آتش نشانی شهرداری تهران اضافه شد، افزود: اضافه شدن این خودروها به تجهیزات گندزدایی سرعت، دقت و قدرت کار را افزایش داد و این فرصت فراهم شد تا آتش نشانان با استفاده از ٨٠ دستگاه سمپاش و فوگرهای حرارتی ضدعفونی بخش های کوچکتر را بر عهده بگیرند.

سخنگوی آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر معابر اصلی پایتخت به وسیله این خودرو ها ضدعفونی می شود، بیان کرد: معابر اصلی پایتخت روزانه با ٣٠ هزار لیتر مواد ضدعفونی گندزدایی می‌شود.

ملکی با بیان اینکه طی روزهای گذشته تمامی معابر اصلی، اماکن عمومی، بزرگراه ها و تونل های پایتخت حداقل یک بار ضدعفونی شده‌اند، عنوان کرد: این در حالی است که برخی از مناطق جنوب، غرب و مرکز شهر تهران بیش از دو تا چند بار توسط آتش نشانان تحت گندزدایی قرار گرفته اند.

شیوع کرونا در پایتخت باعث شده تا طی یک ماه گذشته مسئولان در مدیریت شهری و سایر بخش ها از شهروندان بخواهند تا برای جلوگیری از انتقال این ویروس در خانه بمانند و حتی کمپینی هم با همین نام تشکیل شد. ملکی هم با بیان اینکه آتش نشانان روزانه ١٧ ساعت مشغول ضدعفونی معابر هستند از شهروندان تهرانی درخواست کرد تا با ماندن در خانه مانع از انتقال کرونا و از بین رفتن زحمات نیروهایی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس فعالیت می کنند، شوند.

پس از دستور شهردار تهران آتش نشانی وظیفه ضدعفونی معابر و اماکن عمومی پایتخت را بر عهده گرفت، آتش نشانان تهرانی از ١٣ اسفند ماه سال گذشته پاکسازی و ضد عفونی معابر اصلی و اماکن عمومی پایتخت را آغاز کردند. روزانه به طور میانگین حدود ٢٠٠ نقطه از شهر تهران توسط ۵۵٠ آتش نشانان ضدعفونی می شود. هر روز حدود هزار و چهارصد ساعت نفر در این حوزه فعالیت می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر