jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۹۵۵ ۱۴ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۵:۰۱

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه بازگذاشتن آب به مدت 20 ثانیه در هنگام شستشوی دست یعنی هدرروی 15 لیتر آب شرب با کیفیت گفت: مصرف آب در شهر تهران 15 درصد یعنی به میزان 500 هزار متر مکعب افزایش یافته است.

به گزارش جام جم آنلاین، محمدرضا بختیاری در گفتگو با فارس در پاسخ به این سوال که وزیر نیرو روز گذشته از افزایش 40 درصدی مصرف آب انتقاد کرده بود، گفت: مصرف آب در شهر تهران در این روزها 15 درصد یعنی 500 هزار متر مکعب افزایش یافته است و این 40 درصد برای برخی مناطق کشور است.

وی افزود: مصرف آب شهر تهران این روزها به سه میلیون متر مکعب رسیده و در حقیقت رشد 15 درصدی رقم بالایی خواهد بود.

بختیاری با اشاره به اینکه مصرف آب شرب شهر تهران در روزهای پایانی سال به سه و نیم میلیون متر مکعب هم رسیده بود اظهار داشت: به هر حال بحث فرهنگ سازی برای کاهش مصرف آب زمان بر خواهد بود و به هر حال متاسفانه مردم در مصرف آب شرب رعایت نمی کنند و از آب شرب برای شستشوی معابر و خودرو استفاده می کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تاکید کرد:به نظر می رسد مصرف آب در تهران تا شهریور ماه صعودی باشد چرا که بحث ویروس کرونا و توجه به موارد بهداشتی تا اردیبهشت ماه به طول بیانجامد و سپس ماه رمضان و سپس هم فصل تابستان و ورود کولرهای آبی مصرف آب را بالا نگه خواهد داشت.

بختیاری ادامه داد: تلاش ما همواره حفظ کیفیت و تامین آب پایدار برای شهر تهران است پس از مردم خواهش می کنیم که در مصرف آب مدیریت داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای مدیریت مصرف آب برخی از مناطق تهران با افت فشار مواجه می شوند تصریح کرد:برخی از مناطق تهران که مصرف آب آنها بیش از حد افزایش می یابد برای آن مناطق افت فشار انجام می دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطر نشان کرد: یکی از توصیه های وزارت بهداشت این روزها برای بحث مقابله با ویروس کرونا شستن دستها به مدت 20 ثانیه است پس بنابراین از مردم درخواست داریم که ایتدا دستهای خود را به مدت 20 ثانیه بشورند و سپس شیر آب را باز کنند چرا که وقتی از ابتدا شیر آب به مدت 20 ثانیه تا 30 ثانیه باز باشد حدود 15 لیتر آب شرب با کیفیت هدر می رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر