jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۸۰۰ ۱۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۵:۵۸

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و سازمان حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که کل ترددهای بین استانی کشور در روز گذشته (۱۰ فروردین ماه) نسبت به روز مشابه پارسال ۷۴ درصد و نسبت به متوسط ترددهای دو روز قبل از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ۳۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین، علی اکبر آشوری در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت تردد وسایل نقلیه مختلف در جاده‌های بین استانی پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: کل ترددهای بین استانی ثبت شده کشور در ۱۰ فروردین ماه که توسط سازمان‌های تردد شمار به ثبت رسیده بالغ بر ۶۱۴ هزار انواع وسایل نقلیه است که نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته ۷۴ درصد و نسبت به روز قبل آن ۴ درصد کاهش داشته است. همچنین این میزان تردد نسبت به متوسط تردد دو روز قبل از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی یعنی ششم و هفتم فروردین ماه امسال ۳۱ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: همچنین آمار تجمعی ترددهای بین استانی کل کشور از مورخ ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین ماه امسال نشان می‌دهد که بالغ بر ۱۳ میلیون تردد انواع وسایل نقلیه ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن یعنی ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۷ تا ۱۰ فروردین پارسال ۶۲ درصد کاهش داشته است.

وضعیت ترددهای استان تهران

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و سازمان حمل و نقل جاده‌ای همچنین درباره آخرین وضعیت ترددهای استان تهران و دیگر استان‌های پرتردد این گونه توضیح داد که برای استان تهران مجموعا ورود و خروج وسایل نقلیه در ۱۰ فروردین ماه امسال ۱۵۴ هزار تردد بوده است که این عدد نسبت به روز قبل ۶ درصد و نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۷۳ درصد کاهش یافته است. همچنین آمار تجمعی تردد در استان تهران از ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ تا دهم فروردین ماه امسال بیش از سه میلیون و ۷۳۹ هزار تردد انواع وسیله نقلیه بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۵۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وضعیت ترددهای استان مازندران

آشوری اضافه کرد: استان مازندارن به عنوان یکی از استان‌های پر تردد در این ایام نیز مورد ارزیابی قرار گرفته که کل تردد در این استان در روز گذشته بالغ بر ۳۰ هزار وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل ۵ درصد و نسبت به روز مشابه سال قبل ۸۴ درصد کاهش را نشان می دهد. همچنین این آمار برای استان گیلان تردد ۲۲ هزار وسلیه نقلیه در دهم فروردین ماه را نشان می‌دهد که نسبت به روز قبل از آن ۴ درصد و نسبت به روز مشابه سال گذشته ۸۵ درصد کاهش داشته است.

وضعیت ترددهای استان قم

وی وضعیت ترددهای ورودی و خروجی استان قم را این گونه اعلام کرد: در این استان ۶۱ هزار تردد وسایل نقلیه مختلف به ثبت رسیده که نسبت به روز مشابه سال گذشته ۷۹ درصد کاهش یافته است اما نسبت به روز قبل ۶ درصد افزایش یافته که البته این مسئله نشان می‌دهد که استان‌های مانند قم استان‌های عبوری هستند و از سوی دیگر طرح فاصله گذاری اجتماعی بازگشت مسافران به محل سکونتشان را تشویق می‌کند.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و سازمان حمل و نقل جاده‌ای در پایان گفت: گرچه برای ورود به هر شهر فقط ساکنان و بومی‌های آن منطقه مجاز هستند و این مسئله توسط کد ملی، شماره پلاک خودرو و بیمه نامه خودرو افراد ارزیابی می‌شود اما برخی مردم برای اطلاع از جزئیات محدودیت‌های طرح فاصله گذاری اجتماعی با سامانه تلفنی ۱۴۱ سازمان راهداری تماس می‌گیرند، اما براساس آخرین اطلاعیه شماره کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا مرجع پاسخگویی به ابهامات مردم، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، پرتال وزارت کشور و سامانه تلفنی ۱۹۷ است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر