jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۷۶۵ ۱۲ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۴

تحقیقات جدید ثابت کرده است که احتمال انتقال ویروس کرونا از مادر به نوزاد وجود دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، نیمی از زنان بارداری که مبتلا به ویروس کرونا شده اند مجبور شدند نوزاد خود را پیش از موعد مقرر به دنیا بیاورند. تحقیقات جدیدتر ثابت کرده که احتمال انتقال ویروس بین مادر و نوزاد نیز وجود دارد.

تحقیقات و آزمایشاتی دوره ای در ووهان چین نشان داده 33 نوزادی که مادر آنها مبتلا به کوید19 بوده اند به این ویروس آلوده شده اند. از کل این نوزادان سه نفر در پی پیشروی کوید19 در بدنشان مبتلا به ذات الریه شدند.

مجموع کلی این تحقیقات حاکی از آن است که 10 درصد زنان کرونایی باردار، ویروس را به نوزاد خود منتقل می کنند.

اما تحقیقاتی که در هنگ کنگ انجام شده نگران کننده تر است به این ترتیب که 47 درصد نوزادانی که مادرانی مبتلا به کرونا دارند به این ویروس آلوده می شوند.

کوید19 در بدن این نوزادان گاه طیف خفیفی دارد و گاه به ذات الریه منجر می شود و مشکلات شدید تنفسی را رقم می زند. خوشبختانه تا این لحظه با وجود ابتلای چند نوزاد به ذات الریه در پی ابتلا به کوید19، هیچ مورد مرگ و میری بین این نوزادان تازه متولد شده گزارش نشده است.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر