jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۳۸۷ ۰۳ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۷:۴۵

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تداوم همکاری و همراهی پلیس با وزارت بهداشت در خط مقدم مقابله با کرونا گفت: ماموریت هایمان را با قوت و قدرت دنبال می کنیم و اجازه نمی دهیم برخی فرصت طلب و سودجو، روحیه مردم را تضعیف کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سردار حسین اشتری در جلسه قرارگاه بهداشتی ـ درمانی امام رضا (ع) نیروی انتظامی با آرزوی شفای عاجل همه بیماران بویژه مبتلایان به کرونا ادامه داد: از درگاه خداوند متعال برای همه درگذشتگان طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر مسالت داریم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت حداکثری نکات و اصول بهداشتی بیان کرد: لازم و شایسته است که آحاد مردم در راستای مقابله و مهار این ویروس، توصیه ها و هشدارهای وزارت بهداشت را جدی بگیرند و در میدان مقابله با این ویروس، ستاد ملی مقابله با کرونا را همراهی کنند.

تداوم شناسایی انبارهای احتکار و دستگیری محتکران

وی با تقدیر از اقدامات معاونت ها، رده ها و پلیس های تخصصی در راستای پیاده سازی اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای برای حفظ سلامت کارکنان ادامه داد: در نیروی انتظامی،اقدامات پیشگیرانه برای صیانت از سلامت سبزپوشان و نیروهای پلیس با جدیت اجرایی و دنبال می شود. بحمدالله با اتخاذ رویکردهای پیشگیرانه، از روند شیوع ویروس در مجموعه ممانعت می شود و در عین حال با ارائه خدمات مطلوب درمانی توسط معاونت بهداد ناجا، شاهد تداوم روند بهبود مبتلایان به این بیماری هستیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان با تشریح تمهیدات و اقدامات نیروی انتظامی در مهار و کنترل این ویروس، خاطر نشان کرد: علاوه بر تداوم ضدعفونی مراکز انتظامی اعم از کلانتری ها، پاسگاه ها و مقرها، شناسایی انبارهای احتکار مواد ضروری و مورد نیاز مردم ادامه دارد و نیروی انتظامی در دستگیری محتکران و معرفی و تحویل به مراجع ذی ربط نیز تاکنون عملکرد قابل قبولی داشته است و البته این روند تداوم دارد.

وی با بیان اینکه کشفیات پلیس در حوزه اقلام بهداشتی و پزشکی در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد، مطرح کرد: نیروی انتظامی همچنان همراه و همکار وزارت بهداشت در میدان مقابله و خط مقدم است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر تشدید رصد تحرکات در فضای مجازی و برخورد با کسانی که قصد تشویش اذهان عمومی را دارند، اظهار کرد: ماموریت هایمان را با قدرت و قوت،عملیاتی می کنیم و اجازه نمی دهیم عده ای فرصت طلب و سود جو ، روحیه مردمی را نشانه بگیرند و تضعیف کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر تداوم بهره وری از تجهیزات و امکانات سازمانی در راستای مقابله، مهار و کنترل شیوع کرونا در کشور عنوان کرد: در چنین شرایطی، پیشبرد ماموریت های پلیس نیازمند صیانت از سلامت نیروها می باشد؛ بنابر این بر تامین و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز کارکنان تاکید دارم و مسئولان دست اندرکار تامین این نیازمندی ها اعم از معاونت آماد و پشتیبانی ناجا، معاونت بهداد ناجا و .. در این زمینه اقدامات عاجل،اساسی و مستمر انجام دهند.

لزوم آمادگی حداکثری بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا در خدمات دهی به مراجعان

سردار اشتری با بیان اینکه حفظ سلامت نیرو های پلیس برای بنده بسیار مهم است، خاطر نشان کرد : صیانت از سلامت سبزپوشان نیروی انتظامی را اولویتی اساسی می دانیم و قطعا از همه ظرفیت های در این راستا بهره می گیریم.

وی در ادامه بر لزوم آمادگی حداکثری بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا برای خدمات دهی مطلوب به بیماران و مراجعان تاکید و تصریح کرد: متاسفانه برخی از همکاران در جریان اجرای ماموریت ها به این ویروس مبتلا شده و لازم است فرماندهان و مسئولان رویکرد پیگیری مستمر شرایط و احوالات جسمی و روحی این کارکنان را دنبال کنند و برای رفع نیازهای آنان و خانواده هایشان بکوشند، هر چند بر مبنای نظارت های میدانی این اقدامات اجرایی می شود، لیکن بنده بر تداوم چنین رویکردهایی به ویژه نسبت به خانواده های متوفیان تاکید ویژه دارم.

فرمانده ناجا با بیان اینکه بنده به واسطه دغدغه و حساسیتی که نسبت به سلامت نیروهای پلیس دارم، طی روزهای اخیر شخصا به صورت تلفنی با چند تن از همکاران بیمار صحبت کردم و جویای احوالشان شدم، افزود: همه مدیران و مسئولان امر باید جویای احوال نیروهای مبتلا و بستری شده باشند.

وی همچنین تداوم رسیدگی ویژه به خانواده شهدا و جانبازان را در این شرایط مورد تاکید قرار داد و گفت تامین اقلام و نیازهای ضروری بهداشتی ـ درمانی خانواده های این عزیزان نیز بسیار حائز اهمیت است و باید مورد توجه فرماندهان پلیس های تخصصی و استانی قرار گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان با بیان اینکه در هر شرایطی باید خادم مردم باشیم و توفیق خدمت را قدر بدانیم، گفت: در این شرایط حساس نیز، تدابیر حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری همچون همیشه نجات بخش کشور و جامعه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر