jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۳۵۲ ۰۳ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۱

گزینده بیانات رهبری انقلاب به به مناسبت سال نو و عید مبعث:

خبیث ترین دشمن ما آمریکا است / آنها متهم به تولید ویروس کرونا هستند

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم صلی‌الله علیه‌و آله و سلم به صورت زنده آغاز شد.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، سخنرانی نوروزی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، از ساعت ۱۱:۳۰ از شبکه‌های صدا و سیمای ملی، سایت و اینستاگرام و توئیتر KHAMENEI.IR بصورت زنده آغاز شد.

پخش زنده سخنرانی رهبر انقلاب آغاز  شد (در حال به روزرسانی)

 

آمریکایی‌ها تا الان چندبار گفتند حاضریم از لحاظ دارو و درمان به شما کمک کنیم. این جزء حرف‌های بسیار عجیب است. اولاً خود شما دچار کمبود هستید؛ دچار کمبود‌های شدید هم در ابزار‌های پیشگیری و هم چار کمبود در دارو و درمان. اگر چیزی دارید و دستتان باز است صرف خودتان کنید.

شما متهم هستید که این ویروس را خودتان تولید کردید من نمی‌دانم این چقدر حقیقی است، اما با وجود این شرایط کدام کشور عاقلی به شما اعتماد می‌کند؟

گفته می‌شود که بخشی از این ویروس با آشنایی‌های ژنتیکی به‌دست آمده از ایرانیان برای ایران ساخته شده که البته بخشی از دشمنی آنهاست.

تجربه ۴۰ ساله به ما نشان می‌دهد که کشور ظرفیت مقابله با چالش‌ها و مشکلات را در تمامی سطوح داراست و می‌توانیم با آن‌ها مقابله کنیم؛ مهم آن است که این ظرفیت توسط مسئولین شناسایی شود.

باید برای برون‌رفت از مشکلات جوانان با انگیزه و مومن و متشرع به کار گرفته شوند؛ جوانان متشرع که احتمال خیانت در آنان نسبت به دیگران کمتر است.

مردم باید توصیه‌های صورت گرفته از سوی ستاد مقابله با کرونا و دیگر مسئولین را برای مبارزه با آن جدی بگیرند و به آن عمل کنند؛ این بیماری باعث شد که حتی اجتماعات دینی ما تعطیل شد که در تاریخ دینی ما بی سابقه است به طوری که حتی حرم‌ها و اجتماعات دیدنی تعطیل شده است

ان شا الله خداوند این بلا را از سر همه بشریت کوتاه کند.

نباید تعجب کنیم از دشمنی ها. ما دشمن زیاد داریم تعجب نباید کرد.

دشمنان جنی و انسی وجود دارند و این‌ها به هم کمک هم می‌کنند و سیستم‌های اطلاعاتی خیلی از کشور‌ها علیه ما با هم همکاری می‌کنند.

این حرکت دشمن موجب شد تا اعتقادات ما بیشتر شود، چون پیشگویی خداوند برای پیغمبر خدا تحقق یافت.

امروز خبیث‌ترین دشمن ما و جمهوری اسلامی آمریکا است. ما دشمن، کم نداریم، اما از همه خبیث‌تر و عنودتر آمریکا است.

مقامات آمریکا، دروغ گو، پشت هم انداز، وقیح، طماع و انواع و اقسام شارلاتان هستند و شارلتانی حرف می‌زنند. ظالم، سنگدل، بی رحم، تروریست هستند آنچه خوبان همه دارند این‌ها به تنهایی دارند.

خداوند برای مقابله با دشمنی‌ها به پیامبر دستور العمل داد و ایشان را از اول بعثت امر به صبر کرد. صبر به معنای دست روی دست هم گذاشتن نیست بلکه پیگیری اهداف و با روحیه حرکت کردن است.

بنده با قاطعیت عرض می‌کنم ملت ایران ملت صبوری است، ما مسئولان گاهی بی صبری کردیم، اما ملت ایران کاملا در این ۴۰ سال صبور بودند. بعضی از روشنفکرنما‌های ما هم بی صبری کردند و به مرز همراهی و همکاری با دشمن هم رساندند.

جوانان مومن که تعداد آن‌ها زیاد است و روز به روز به آن‌ها اضافه می‌شود. در عرصه علم، سیاست، فهم مسائل بین المللی هم هستند و روز به روز بیشتر می‌شوند.

من در صحبت‌های اخیر چندبار تکرار کردم که کشور باید قوی شود؛ و قوی شدن هدف ما است و این هم از خطوط اصلی بعثت است.

قوت فقط در بعد نظامی نیست بلکه خیلی وسیع‌تر از نظامی است، قوت نظامی علمی فرهنگی سیاسی که زمینه ساز قوت سیاسی استقلال سیاسی، قوت تبلیغی است.

امروز حفظ جمعیت جوان کشور یکی از نقاط قوت است. کشور ما جوان است و اگر چنانچه موالد تولید نباشد چند سال دیگر نسل جوان کمیاب خواهد شد و کشوری که جوان در آن کم است پیشرفت در آن کم است.

امروز قوت در فضای مجازی حیاتی است. در زمینه بهداشت و درمان، قوت در این زمینه حیاتی است.

جهش تولیدی که امسال مطرح کردم از ابزار‌های قدرت است. جهش تولید الزاماتی دارد. به این احتیاج دارد که تمام دستگاه‌های ذی ربط کار خود را انجام دهند.

معجزه انقلاب اسلامی و تحقق این نظام به برکت حرکت عظیم امام خمینی (ره) بود.

به برکت ارشاد پیغمبر و احکام و معارف ایشان، حرکتی ریشه‌دار در حکومت اسلامی ایجاد شده و روزبه روز ریشه‌دار‌تر شد.

در قرن چهارم و سیصد سال بعد از پیغمبر جامعه اسلامی وسیع‌ترین نظام سیاسی و از نظر دانش و فرهنگ، پیشرفته‌ترین جامعه دنیا بود.

پس از پیغمبر اکرم (ص) خلفای ناباب و فاسدی مثل بنی‌امیه بر سر کار آمدند و اگر آن‌ها نبودند پیشرفت‌ها بیشتر می‌بود.

اگر امروز صادقانه عمل کرده و تنبلی نکرده و کوته‌بینی و ساده‌نگری نکنیم می‌توانیم ایران را به همان قله ابتدای حکومت اسلامی در زمان پیغمبر برسانیم، که البته این هدف اولیه و کوتاه مدت است، ولی هدف دور ما رساندن ایران به تمدن نوین اسلامی است.

خداوند همواره انسان‌ها را آزاد آفریده است؛ ضمن اینکه پشت سر سلسله ارزش‌ها و معارف و منظومه معرفتی، احکام و باید و نباید و تکلیف خداوند بر عهده فرد مسلم است که منطبق بر مفایهم ارزشی است.

تحقق این مفاهیم و معارف در فضای عقیدتی جامعه خود را نشان دهد احتیاج به قدرت سیاسی دارد که اگر این موضوع نباشد قلدر‌ها و سیاه لشکر‌ها و تنبل‌ها اجازه تحقق نمی‌دهند و باید کاری کرد که مردم از این موضوعات اطاعت کنند.

حتی اجتماعات دینی را تعطیل کردند که در تاریخ بی سابقه است ولی خوب چاره ای نبوده، این جور مصلحت دانستند این ها رعایت بکنید تا خداوند هرچه زودتر این بلا را از سر ملت ایران و ملت مسلمان و همه بشریت مرتفع کند.

بخش دیگر حقایق منظومه ارزشی اسلام است که اسلام آنها را تثبیت کرده و آحاد مردم و جوامع مردمی موظف هستند خود را به این ارزش‌ها به دلیل سعادت نزدیک کنند که حلم و گذشت صفات فردی انسان بوده٬ کرامت انسانی٬ سبک زندگی و عدالت اجتماعی هم صفات عمومی است.

عده‌ای به خطا تصور می‌کنند عدالت اجتماعی از غرب آمده که این تصور اشتباه است.

غرب پس از رنسانس با این مفاهیم آشنا شده در حالی که اسلام بیش از ۱۴۰۰ سال قبل در قرآن به آن اشاره کرده است.

غرب هیچگاه نه به آزادی عمل کرده و نه به عدالت اجتماعی؛ در حالی که اسلام هم گفته و هم به آن اشاره کرده است. دستور پیغمبر در قرآن کریم مبنی بر اجرای عدالت وجود دارد.

اصل بعثت همه انبیا و ارسال کتب قسط اجتماعی و اقتصادی است. بیان حضرت امیرالمومنین (ع) درباره آزادی هزار سال قبل و پیش از بیان غربی‌ها وجود داشته است.

خداوند از پیامبران بزرگ طول بزرگ تاریخ تعهد گرفته است که به پیغمبر بزرگ اسلام مثل چنین روزی ایمان آورده و او را یاری کنند. نام و نشان و خصوصیات پیغمبر ما در تورات و انجیل تحریف نشده وجود داشته است و حتی اسم احمد (پیغمبر اسلام) را حضرت عیسی (ص) در تورات اشاره کرده‌اند.

بعثت محتوای عظیمی دارد که برای ما در شرایط امروزی کاربرد دارد. بعث و وحی الهی حقایقی را برای بشریت روشن کرده است و اگر انسان به این حقایق ایمان بیاورد حیات طیبه به آنها خواهد رسید که زندگی پرشیرین و مطلوب بوده و انسان اگر به این حقایق و معارف آشنا شوند حیات طیبه خواهند داشت.

منظومه معرفتی اسلام در باره اسلام و نقش او در عالم و ذات اقدس پرودگار و صفات و اسما الهی درباره مسیر انسان در دنیا بوده و حقایق بسیار مهمی بوده و سلسله معرفتی اسلام بوده و انسان‌ها را هوشیار و بیدار می‌کند.

 

حضرت آیت الله خامنه ای: بهتر است با توجه به شرایط موجود هر کس هر کجا هست صلوات خاصه امام رضا (ع) را نثار ایشان کنیم.

عید سعید مبعث را تبریک عرض می‌کنم و امروز جز بزرگترین اعیاد اسلامی ماست، ضمن اینکه مجددا عید نوروز و حلول بهار به همه ملت عزیز تبریک می‌گویم. مبعث روز با اهمیتی است که باید اهمیت آن را بدانیم. این واقعه و حادثه‌ای که خداوند از دیگر پیغمبران تعهد گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر