jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۲۹۹ ۰۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۲

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد، پاریس در حال رایزنی با دیگر کشورها به منظور خریداری کردن ماسک و تجهیزات پزشکی است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، وزیر خارجه فرانسه ضمن تایید رایزنی‌های پاریس با دیگر کشورها برای خریدن ماسک و تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا از تلاش برای بازگرداندن ۱۳۰ هزار فرانسوی به کشور خبر داد.

«ژان ایو لودریان» اعلام کرد، دولت این کشور در تلاش است بازگرداندن ۱۳۰ هزار نفر از اتباع فرانسوی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها و تعطیلی خطوط هواپیمایی نتوانسته‌اند به کشور برگردند را تسهیل کند.

او به شبکه رادیویی «فرانس اینفو» گفت: «اصل بنیادین درباره این ۱۳۰۰۰۰ نفر این است که ما خواهان بازگرداندنشان هستیم اما از آنها می‌خواهیم آرامش داشته و صبور باشند».

وزیر خارجه فرانسه از رایزنی‌ها با دیگر کشورها برای خریداری کردن ماسک و دیگر تجهیزات برای پرسنل پزشکی فرانسه خبر داد تا نقایص موجود در این کشور در زمینه مقابله با ویروس کرونا برطرف شود.

طبق گزارش‌ها، فرانسه روز پنجشنبه (دیروز) یک میلیون عدد ماسک از چین دریافت کرده است.

وزیر خارجه فرانسه در این باره گفت: «واقعیت این است که بسیاری از این تجهیزات همانهایی است که ما برایشان (قبلا) فرستاده بودیم».

وی البته تایید کرد که فرانسه در حال رایزنی با چندین کشور از قبیل چین برای خرید ماسک و دیگر تجهیزات است.

پیشتر در خبرها آمده بود که شیوع ویروس کرونا در فرانسه باعث ایجاد بحران در زمینه ماسک و مواد ضد عفونی کننده شده است.

ظرف ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ویروس کرونا ۱۰۸ نفر در فرانسه جان باختند و مرگ و میر بر اثر این ویروس در مجموع به ۳۷۲ نفر و میزان مبتلایان به ۱۰۹۹۶ رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر