jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۲۹۹ ۰۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۲

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد، پاریس در حال رایزنی با دیگر کشورها به منظور خریداری کردن ماسک و تجهیزات پزشکی است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، وزیر خارجه فرانسه ضمن تایید رایزنی‌های پاریس با دیگر کشورها برای خریدن ماسک و تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا از تلاش برای بازگرداندن ۱۳۰ هزار فرانسوی به کشور خبر داد.

«ژان ایو لودریان» اعلام کرد، دولت این کشور در تلاش است بازگرداندن ۱۳۰ هزار نفر از اتباع فرانسوی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها و تعطیلی خطوط هواپیمایی نتوانسته‌اند به کشور برگردند را تسهیل کند.

او به شبکه رادیویی «فرانس اینفو» گفت: «اصل بنیادین درباره این ۱۳۰۰۰۰ نفر این است که ما خواهان بازگرداندنشان هستیم اما از آنها می‌خواهیم آرامش داشته و صبور باشند».

وزیر خارجه فرانسه از رایزنی‌ها با دیگر کشورها برای خریداری کردن ماسک و دیگر تجهیزات برای پرسنل پزشکی فرانسه خبر داد تا نقایص موجود در این کشور در زمینه مقابله با ویروس کرونا برطرف شود.

طبق گزارش‌ها، فرانسه روز پنجشنبه (دیروز) یک میلیون عدد ماسک از چین دریافت کرده است.

وزیر خارجه فرانسه در این باره گفت: «واقعیت این است که بسیاری از این تجهیزات همانهایی است که ما برایشان (قبلا) فرستاده بودیم».

وی البته تایید کرد که فرانسه در حال رایزنی با چندین کشور از قبیل چین برای خرید ماسک و دیگر تجهیزات است.

پیشتر در خبرها آمده بود که شیوع ویروس کرونا در فرانسه باعث ایجاد بحران در زمینه ماسک و مواد ضد عفونی کننده شده است.

ظرف ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ویروس کرونا ۱۰۸ نفر در فرانسه جان باختند و مرگ و میر بر اثر این ویروس در مجموع به ۳۷۲ نفر و میزان مبتلایان به ۱۰۹۹۶ رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر