آیت الله مقتدایی در گفتگو با جام جم آنلاین:

شکستن درب حرم جهالت و نفهمی است / دستگاه قضایی برخورد کند

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به هتک حرمت برخی افراد در ورود به اماکن متبرکه که به دلیل شیوع کرونا بسته شده بودند گفت: افرادی که درب حرم را شکستند مرتکب جرم و جهالت شده اند.
کد خبر: ۱۲۶۲۱۲۵

آیت الله مرتضی مقتدایی استاد درس خارج فقه در گفتگو با جام جم آنلاین در مورد افرادی که به درب بسته حرم حضرت معصومه (س) حمله کرده و درب حرم را شکستند گفت: وقتی که بزرگان و کسانی که مورد اعتماد جامعه هستند تشخیص دادند که برای حفظ جان و سلامتی امت اسلامی باید درهای حرم بسته باشد و رفت و آمد نشود و این تنها برای حفظ سلامتی و  جان که از مهمترین واجبات است این اقدامی که صورت گرفت،اقدامی غیر عاقلانه وعملی جاهلانه است.

وی در ادامه گفت: البته زیارت مستحب است و ارتباط با ائمه داشتن خوب است اما در جایی که خطر جانی نداشته باشد.اینجا احساس خطر کردند و دستور دادند که درهای حرم بسته باشد.

این استاد حوزه تاکید کرد: با این اوصاف مخالفت با بسته شدن درب ها یک عمل جاهلانه و نفهمیدن از مطالب است و قابل بحث هم نیست یعنی کسی که در مقابل این حرکت مقاومت می کند و درب حرم را می شکند برای اینکه چرا در حرم را بستید ببینید این چه توهین و هتک حرمت بالایی خود این شخص می کند که چرا توهین به حرم شده است.

وی ادامه داد: توهین به حرم درب حرم را بستن نیست، این برای حفظ سلامتی و حفظ جان مردم که از مهمترین واجبات است انجام شده . آنوقت این آقا می آید برای اینکه چرا در حرم را و راه زیارت را بستید در را می شکند و توهین به حرم می کند.این کار این عده  جز عمل جاهلانه هیچ اسم دیگری نمیپذیرد.

آیت الله مقتدایی بیان کرد: از خداوند متعال می خواهیم که اینها سر عقل بیایند و قدری در کارهایشان با فکر و تدبیر کار بکنند و این جور جاهلانه اقداماتی نکنند که باعث نارضایتی می شود . کسانی که برای حفظ جان مردم زحمت می کشند از جامعه پزشکی وکادر درمانی و سایر کسانی که در مقابله با این بیماری زحمت می کشند و ماجور هستند عند الله و واقعا زحمات آنها قابل تقدیر و تشکر است روبروی این افراد ایستادن و مخالفت کردن با آنها جز جهالت و نفهمی نیست. امیدوارم که این افراد به فکر بیفتند و از این اقداماتشان توبه کنند و دست بردارند.

وی در مورد نحوه برخورد با این افراد گفت: برخورد مردم با این گروه جاهل صلاح نیست و باعث می شود دست به اقدامات بدتری بزنند. باید از راه قانونی وارد بشود. دستگاه قضایی می تواند وارد شده و این افراد  را دستگیر کند و کار آنها نیز جرم است و به امید خدا مجازات خواهند شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰
کدام تیم قهرمان جام حذفی می‌شود؟
پرسپولیس
استقلال

نیازمندی ها