jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۱۲۵ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۲:۲۳

آیت الله مقتدایی در گفتگو با جام جم آنلاین:

شکستن درب حرم جهالت و نفهمی است / دستگاه قضایی برخورد کند

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به هتک حرمت برخی افراد در ورود به اماکن متبرکه که به دلیل شیوع کرونا بسته شده بودند گفت: افرادی که درب حرم را شکستند مرتکب جرم و جهالت شده اند.

آیت الله مرتضی مقتدایی استاد درس خارج فقه در گفتگو با جام جم آنلاین در مورد افرادی که به درب بسته حرم حضرت معصومه (س) حمله کرده و درب حرم را شکستند گفت: وقتی که بزرگان و کسانی که مورد اعتماد جامعه هستند تشخیص دادند که برای حفظ جان و سلامتی امت اسلامی باید درهای حرم بسته باشد و رفت و آمد نشود و این تنها برای حفظ سلامتی و  جان که از مهمترین واجبات است این اقدامی که صورت گرفت،اقدامی غیر عاقلانه وعملی جاهلانه است.

وی در ادامه گفت: البته زیارت مستحب است و ارتباط با ائمه داشتن خوب است اما در جایی که خطر جانی نداشته باشد.اینجا احساس خطر کردند و دستور دادند که درهای حرم بسته باشد.

این استاد حوزه تاکید کرد: با این اوصاف مخالفت با بسته شدن درب ها یک عمل جاهلانه و نفهمیدن از مطالب است و قابل بحث هم نیست یعنی کسی که در مقابل این حرکت مقاومت می کند و درب حرم را می شکند برای اینکه چرا در حرم را بستید ببینید این چه توهین و هتک حرمت بالایی خود این شخص می کند که چرا توهین به حرم شده است.

وی ادامه داد: توهین به حرم درب حرم را بستن نیست، این برای حفظ سلامتی و حفظ جان مردم که از مهمترین واجبات است انجام شده . آنوقت این آقا می آید برای اینکه چرا در حرم را و راه زیارت را بستید در را می شکند و توهین به حرم می کند.این کار این عده  جز عمل جاهلانه هیچ اسم دیگری نمیپذیرد.

آیت الله مقتدایی بیان کرد: از خداوند متعال می خواهیم که اینها سر عقل بیایند و قدری در کارهایشان با فکر و تدبیر کار بکنند و این جور جاهلانه اقداماتی نکنند که باعث نارضایتی می شود . کسانی که برای حفظ جان مردم زحمت می کشند از جامعه پزشکی وکادر درمانی و سایر کسانی که در مقابله با این بیماری زحمت می کشند و ماجور هستند عند الله و واقعا زحمات آنها قابل تقدیر و تشکر است روبروی این افراد ایستادن و مخالفت کردن با آنها جز جهالت و نفهمی نیست. امیدوارم که این افراد به فکر بیفتند و از این اقداماتشان توبه کنند و دست بردارند.

وی در مورد نحوه برخورد با این افراد گفت: برخورد مردم با این گروه جاهل صلاح نیست و باعث می شود دست به اقدامات بدتری بزنند. باید از راه قانونی وارد بشود. دستگاه قضایی می تواند وارد شده و این افراد  را دستگیر کند و کار آنها نیز جرم است و به امید خدا مجازات خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر