آخرین برنامه ریزی‌های معاونت‌های بعثه مقام معظم رهبری برای موسم حج ۹۹ و سال جدید در نشست شورای مدیران بعثه مطرح و بررسی شد.
کد خبر: ۱۲۶۲۰۲۱

به گزارش جام جم آنلاین از میزان،آخرین برنامه ریزی‌های معاونت‌های بعثه مقام معظم رهبری برای موسم حج ۹۹ و سال جدید در نشست شورای مدیران بعثه مطرح و بررسی شد.

در این نشست که امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری اعلام کرد: آموزش زائران کاروان‌های حج تمتع از ۱۵ فروردین ماه آغاز خواهد شد و این معاونت برای برگزاری جلسات آموزشی به صورت حضوری و مجازی برنامه ریزی کرده و آمادگی دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین رکن‌الدینی گفت: روحانیان کاروان‌های حج تمتع ۹۹ براساس نیاز استان‌ها مشخص شده اند وتخصیص معین و معینه‌های کاروان‌ها نیز با تکمیل شدن ظرفیت هرکاروان صورت می‌گیرد.

وی افزود: برنامه ریزی و اقدام لازم برای تامین و توزیع سبد محصولات فرهنگی زائران حج ۹۹ هم انجام شده است.

دراین جلسه سرپرست حجاج ایرانی بر لزوم بروزرسانی اطلاعات روحانیان، مداحان، معین و معینه‌ها و تامین نیازمندی‌های سامانه‌های اطلاعاتی بعثه تاکید کرد.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد مظلومی معاون اموربین الملل بعثه، درباره اخبار منتشر شده از مستندات اعلام تعطیلی عمره توسط برخی کشور‌های اسلامی بدلیل شیوع ویروس کرونا گزارش داد و به نگرانی‌ها در کشور‌های اسلامی و عربستان درباره احتمالات پیش رو پیرامون برگزاری حج، اشاره کرد.

وی همچنین برنامه‌های معاونت اموربین الملل بعثه برای حج آینده در حوزه‌های مختلف را برشمرد و نماینده، ولی فقیه در امورحج و زیارت ابراز امیدواری کرد که حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مظلومی به برنامه‌های نو و جهش در فعالیت‌های این معاونت منجر شود.

این جلسه با گزارش مشروح محمد حسین خوشنویس معاون توسعه مدیریت و منابع بعثه و مدیران این مجموعه درباره بودجه فرهنگی بعثه درحج، نحوه انتخاب و اعزام نیرو‌ها به حج، برنامه‌های مدیریت بهبود فرایند‌ها و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به نیاز واحد‌های مختلف و بودجه سال آینده بعثه ادامه یافت و نماینده، ولی فقیه تاکید کرد که هر چه سریعتر آئین نامه‌ی اعزام کارکنان تهیه شود و در اعزام‌ها نیاز بعثه و توانمندی افراد ملاک عمل قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب همچنین لزوم سازماندهی سایت‌ها و سامانه‌های اطلاعاتی بعثه و در صورت امکان تجمیع آن بمنظور تسهیل مدیریت و کاهش هزینه‌ها را یادآور شد.

نماینده، ولی فقیه در پایان این جلسه با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در واحد‌های مختلف بعثه درسال ۹۸، فرارسیدن سال نو را تبریک گفت و از تلاش‌ها و زحمات متعهدانه و صادقانه آقای روح الله فلاحی در دوره سرپرستی مدیریت برنامه و محصولات فرهنگی برای پیشبرد اهداف فرهنگی و آموزشی بعثه، تقدیر کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها