Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۰۱۸ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۰:۲۹

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین، سریال «پایتخت» ششمین و شاید آخرین فصل از سری مجموعه های «پایتخت» باشد که امسال روی آنتن شبکه یک می رود. این سریال مثل همه «پایتخت» های قبلی با همکاری مثلث اصلی سیروس مقدم کارگردان، محسن تنابنده طراح و بازیگر و سرپرست نویسندگان و الهام غفوری تهیه کننده ساخته می شود.

نقش کارگردان در سریال

برای آنهایی که ویترین یک اثر نمایشی را می بینند شاید فقط بازیگران و یک ایده و قصه خوب باشد که به نظرشان خروجی سریال را جذاب کرده است. اما نقش کارگردان از همان ابتدا درصد زیادی از موفقیت یک اثر را تضمین می کند. سیروس مقدم در این سال ها مهمترین عامل موفقیت سریال «پایتخت» بوده است هرچند او در این تیم در همراهی با نویسندگان، بازیگران و عوامل مختلف این سریال را به تولید می رساند اما تجربه های مختلف مقدم در ساخت سریال های ملودرام، کارهای ماورایی رمضانی این چند سال مجموعه ای خانوادگی با استانداردهای بومی و ایرانی در «پایتخت» بوده است.

بازیگری

سریال «پایتخت» جزو معدود سریال هایی است که هر بار با یک خانواده و جمع ثابتی به میان مخاطبانش می آید و مخاطب حس تکراری بودن نسبت به آنها ندارد. بازیگران این سریال اگرچه پیش از این در تئاتر و یا تلویزیون فعال بوده اند اما این سریال باعث شد که برخی از آنها مثل محسن تنابنده برای خود به برند تبدیل شوند و یا برخی مثل احمد مهرانفر بیشتر دیده شوند. بهرام افشاری که در فصل گذشته نقش پررنگ تری در این سریال داشت از جمله تئاتری هایی است که با این مجموعه خوش درخشید.

بازیگران دیگری چون ریما رامین فر، هومن حاجی عبداللهی و علیرضا خمسه که پیش از این برای مخاطب نام آشنا و چهره بوده اند نیز در این مجموعه توانستند خود دیگری از بازی و شخصیت شان ارائه کنند و برای مخاطب همچنان جذاب باشند.

آوار اتفاقات بر سر یک خانواده معمولی

یکی از ویژگی هایی که این سریال را جذاب کرده است اتفاقات پر فراز و نشیبی است که در طول قصه برای شخصیت ها و خانواده نقی و هما رخ می دهد. اتفاقاتی که باعث می شود مخاطب در هر قسمت با این خانواده و چالش های جدید آنها در مواجهه با مشکلات همراه شود.

در فصل های اول مشکلات این خانواده را که از شمال کشور به تهران مهاجرت کرده اند می دیدم و یا در یکی از فصل ها با حضور هما در شورای شهر معضلات اجتماعی خانوادگی را در این قصه شاهد هستیم. آخرین فصل از سریال نیز وقتی خانواده معمولی به همراه ارسطو سوار بر یک بالن با طوفان مواجه می شود این خانواده را یک باره از وسط ترکیه و ارامش و سرگرمی به میان وحشت داعش و جنگ در سوریه می بینیم و اتفاقا همین دو قسمت از سریال که پیش از این در هیچ یک از سریال های تلویزیونی دیده نشده بود باعث جلب توجه خانواده های مدافعان حرم و استقبال و تقدیر آنها از عوامل سریال شد.

غافلگیری های فصل جدید

حالا و در فصل جدید «پایتخت» قرار است این مجموعه شگفتانه های جدیدی برای مخاطب خود رو کند. بابا پنجعلی بعد از پنج فصل دیگر همراه این گروه نیست و برعکس او شخصیت جدیدی که گویی پیش از این به دیار باقی رفته بود دوباره به دنیای زندگان باز می گردد. مهران احمدی بازیگر نقش بهبود قرار است از شاخ آفریقا دوباره به میان خانواده بازگردد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر