Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۸۸۵ ۲۴ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۸:۵۰

معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه موسوم به جلیقه زردها برای هفتادمین هفته متوالی و علی‌رغم ممنوعیت تجمع بالای صد نفر به‌سبب شیوع ویروس کرونا، وارد خیابان‌های پاریس شدند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، صدها نفر از معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه، موسوم به «جلیقه‌ زردها»، با وجود ممنوعیت تجمع در پاریس به دلیل شیوع ویروس کرونا، به خیابان‌های این شهر آمدند.

یکی از مأموران پلیس پاریس که برای کنترل معترضان اعزام شده بود، گفت: «امروز شنبه است، روز اعتراض. برخی از مردم فکر می‌کنند کرونا به سراغ آن‌ها نمی‌رود و از عمل به توصیه‌ها اجتناب می‌کنند».

به گفته پلیس حدود ۴۰۰ جلیقه زرد در اعتراضات روز شنبه شرکت کرده‌اند و متقابلاً ۲ هزار مأمور پلیس به نقاظ مختلف پاریس اعزام شده‌اند. مأموران در چند مورد برای پراکنده کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

امروز برای هفتادمین هفته پیاپی خیابان‌های پاریس شاهد تجمع جلیقه‌ زردها در اعتراض به سیاست‌ های دولت «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور فرانسه بود.

مکرون روز پنجشنبه در پیامی تلویزیونی، تعطیلی مدارس فرانسه را اعلام کرد و از مردم درخواست کرد به‌منظور جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا از دست دادن و تماس نزدیک خودداری کنند. روز جمعه نیز دولت اجتماعات ۱۰۰ نفر به بالا را ممنوع اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به بیش از ۳۶۰۰ نفر رسیده است و ۷۶ نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر