jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۸۱۸   ۲۳ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۶:۱۹

فرماندهی عملیات مشترک عراق با صدور بیانیه ای شدید اللحن به حمله آمریکایی ها علیه مواضع نیروهای عراقی و نیروهای حشد شعبی واکنش نشان داد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز با صدور بیانیه ای به حملات اخیر آمریکایی ها علیه مواضع نیروهای عراقی و نیروهای حشد الشعبی واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: متجاوزان در این حمله یگانهایی از ارتش عراق شامل تیپ ۱۹ تکاوران، مقر تیپ ۴۶ حشد الشعبی و تیپ سوم پلیس بابل در مناطقی از استان بابل شامل «جرف النصر، السعیدات، البهبهانی، تأسیسات صنایع نظامی اشتر و فرودگاه در دست احداث کربلا در جاده کربلا – نجف» را هدف قرار دادند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: در این تجاوز سه تن از رزمندگان تیپ ۱۹ تکاوران ارتش عراق به شهادت رسیده و چهار نفر مجروح شدند که حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است. ۲ تن از عوامل گردان ضربت پلیس بابل به شهادت رسیده و دو تن دیگر مجروح شدند. پنج تن از رزمندگان تیپ ۴۶ حشد الشعبی مجروح شدند. یک کارگر غیر نظامی در فرودگاه در دست احداث کربلا به شهادت رسیده و یک تن دیگر مجروح شد.

در این بیانیه آمده است: زیرساخت ها و تجهیزات و سلاح های موجود در همه مقرهایی که مورد حمله جنگنده های آمریکایی قرار گرفته بودند تخریب شدند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق در این بیانیه تصریح کرده است که اینها آمار اولیه از خسارت ها و تلفات است. این فرماندهی همچنین این تجاوز به نهاد نظامی عراق را به شدت محکوم می کند و آن را نقض صریح اصل مشارکت و همکاری بین نیروهای امنیتی عراق و طرف هایی می داند که برای این حمله جنایتکارانه نقشه کشیده و آن را اجرا کرده اند و باعث شهادت ومجروح شدن جمعی از رزمندگان عراقی در حین انجام وظیفه شدند.

در این بیانیه تاکید شده است: این بهانه که این حمله پاسخی به حمله به پایگاه نظامی التاجی بوده است، بهانه پوچی بیش نیست و قطعاً باعث متشنج تر شدن اوضاع شده و هیچ کمکی به کنترل اوضاع نمی کند بلکه با متشنج تر کردن اوضاع امنیتی، جان همه را بیش از گذشته به خطر می اندازد. همچنین از آنجا که خارج از اراده دولت عراق است نقض حاکمیت این کشور نیز محسوب و باعث تقویت جریان های غیر قانونی می شود. لذا هیچ کسی حق ندارد خود را جایگزین دولت و حاکمیت ملی و مصوبات قانونی آن کند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: این تجاوز، نقض صریح همکاری و حاکمیت ملی و تمامیت ارضی و نقض حریم هوایی و حرمت شهروندان عراق است که اگر مهار نشود و حرمت سیاست ها و حاکمیت ملی عراق حفظ نشود، عواقب و تبعات آن در قالب هولناک ترین خطرات، دامان همه را خواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر