jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۳۹۹ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۳:۱۶

رئیس دفتر سیاسی حماس در نشست خبری مسکو با تاکید بر جایگاه ایران در حمایت از آرمان فلسطین تاکید کرد نقش شهید سلیمانی در حمایت از مقاومت در منطقه و فلسطین محوری بود.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان ، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز چهارشنبه در نشستی خبری در مسکو با بیان اینکه ایران کشوری محوری در حمایت از آرمان فلسطین است، تاکید کرد نقش شهید قاسم سلیمانی در حمایت از مقاومت در منطقه و فلسطین محوری بود.

یک خبرنگار در این نشست از اسماعیل هنیه پرسید: «نقش جمهوری اسلامی در مسئله فلسطین چیست و آیا شما با رهبران ایران در این خصوص دیدار داشته اید؟ ارزیابی شما از ترور سپهبد قاسم سلیمانی چیست؟ به ویژه که سلیمانی در مسئله فلسطین نقش محوری ایفا می‌کرد؛ آیا می‌توان گفت او مانعی بر سر راه اجرای طرح‌های اسرائیل بود؟»

هینه در پاسخ گفت: «ما روز گذشته با سفیر ایران در روسیه دیدار داشتیم. این دیدار در سفارتخانه ایران در مسکو صورت گرفت. بر شما پنهان نیست که روابط ما با ایران راهبردی است. ایران کشوری محوری در حمایت از مقاومت فلسطین و گردان‌های قسام است.»

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: «ارتباط ایران با مسئله فلسطین به ویژه پس از انقلاب اسلامی ارتباطی مستقیم، قوی و محکم بوده است. ایران پس از انقلاب سفارت اسرائیل را به سفارت فلسطین تغییر داد و اولین کشوری بود که از مرحوم یاسر عرفات و سایر رهبران فلسطینی در خاک خود استقبال کرد.»

اسماعیل هنیه ادامه داد: «ایران با گروه‌های مقاومت فلسطین نیز روابط مستحکمی دارد. ما در دیدار روز گذشته جنایت ترور شهید سلیمانی به دست آمریکا را به شدت محکوم کردیم و یک هیئت از جنبش حماس به ریاست رئیس جنبش برای عرض تسلیت به جمهوری اسلامی ایران به این کشور سفر کرد. شهید سلیمانی شخصیتی محوری در حمایت از مقاومت فلسطین بود.»

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: «اسرائیل و آمریکا همیشه فکر می‌کنند ترور رهبران و فرماندهان می‌تواند مقاومت را در منطقه و فلسطین متوقف کند، اما نتایج همیشه معکوس بوده است و پس از هر ترور، صلابت و قدرت مقاومت افزایش می‌یابد و رهبران و فرماندهان جدیدی پرچم مقاومت را به دوش می‌گیرند و به مسیر آن را ادامه می‌دهند. من معتقدم سیاست جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسئله فلسطین و مقاومت فلسطین سیاست ثابتی است.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر