Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۰۴۲ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۸:۰۴

رئیس اورژانس کشور از برقراری روزانه ۱۰ الی ۱۵ هزار تماس در مورد پاسخگویی به سوالات کرونا خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به برگزاری جلسه کمیته فنی ستاد ملی کرونا با بیان اینکه در این جلسه مسئولین کمیته امداد، شهرداری و ستاد گردشگری حضور داشتند گفت: برای هر کدام از این دستگاه‌ها دستورالعمل و تکالیفی صادر شد.

وی با بیان اینکه باید تا آنجایی که ممکن است سفرها را کاهش دهیم و سفرهای غیر ضرور لغو شود، گفت: شهرداری در خصوص نظافت شهر و اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام داده است خوب کار کرده و گزارشی در این خصوص ارائه کرد و اقداماتش بسیار موثر بود.

رئیس اورژانس کشور با بیان این که مسئولان کمیته امداد اعلام کردند که مددجویان‌شان نیازمند حمایت خاص هستند، گفت:‌ در این جلسه در مورد کمک‌هایی که وزارت بهداشت می‌تواند به مددجویان کمیته امداد ارائه دهد و چگونگی این کمک‌ها به مددجویانی که نسبت به مابقی افراد جامعه آسیب پذیرتر هستند و ممکن است های‌ریسک باشند، صحبت شد.

وی با بیان اینکه مرکز تماس اورژانس، روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار تماس و پاسخگویی صرفا در خصوص کرونا دارد، گفت: تیم‌های عملیات ویژه اورژانس در سطح شهر فعال هستند و تنها آمبولانس‌های مخصوص می‌توانند نسبت به جابجایی بیماران مشکوک اقدام کنند.

کولیوند با بیان اینکه پیش از شیوع کرونا روزانه حدود ۱۲هزار تماس با اورژانس ۱۱۵ برقرار می‌شد و حالا این تماس‌ها افزایش یافته است، گفت: با این که در اوج عملیات کاری قرار داریم، اما هیچ تلفنی بدون پاسخ نمی‌ماند و مردم می‌توانند در صورت بروز مشکل یا داشتن سوال با شماره ۱۱۵ تماس گیرند.

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا به صورت سرپایی و با استراحت درمان می‌شوند و تنها ۲۰ درصد نیازمند بستری در بیمارستان هستند، گفت: هموطنان‌مان اگر علائم تب و سرفه و مشکل تنفسی را همزمان داشتند با اورژانس ۱۱۵ تماس گیرند تا نسبت به انتقال آنها به بیمارستان‌های هدف اقدام کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر