jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۴۳۹ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸  |  ۲۱:۲۹

گزارشی جدید از دفتر بازرسی کل وزارت دفاع آمریکا فاش می‌کند سرنوشت ۷۱۵ میلیون دلار سلاحی که آمریکا به سوریه ارسال کرده مشخص نیست.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، یک گزارش جدید پنتاگون فاش کرده نیروهای آمریکایی قادر نبوده‌اند سرنوشت صدها هزار میلیون دلار سلاح که این کشور برای متحدانش در سوریه ارسال کرده را مشخص کنند.

در گزارشی که دفتر بازرسی کل وزارت دفاع آمریکا سه‌شنبه منتشر کرده تصریح شده مقام‌های ائتلاف اصطلاحاً ضد داعش آمریکا در تعیین سرنوشت ۷۱۵ میلیون دلار از تسلیحات ارسال شده برای نیروهای سوری در حال مبارزه با داعش موفق نبوده‌اند.

در گزارش این نهاد آمریکایی همچنین خاطرنشان شده که هزاران سلاح هم در معرض مفقودی یا سرقت قرار گرفته‌اند.

دفتر بازرسی کل پنتاگون گفته نزدیک به ۴۱۰۰ قبضه سلاح، از جمله نارنجک‌انداز و مسلسل به نحو نامناسبی داخل کانتینرهای انتقال فلزات ذخیره‌ شده‌اند که برای این سلاح‌های آسیب‌زا بوده‌اند.

در این گزارش، اشاره‌ای به اینکه آیا سلاح‌های ارسال‌شده برای متحدان آمریکا به دست گروه‌های تروریستی افتاده یا خیر اظهارنظر نشده است.

دولت آمریکا بعد از آغاز ناآرامی‌های سوریه در سال ۲۰۱۱ اقدام به ارسال سلاح برای معارضان سوری در حال مبارزه با دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه کرده است.

گزارش‌های متعددی که پیش از این منتشر شده‌اند نشان می‌دهند بعضی از سلاح‌های آمریکا به دستان گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده افتاده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر