jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۴۱۷ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۵:۲۳

رئیس مرکز تحقیقات سلامت گفت: ۹۷ درصد مناطق ایران تحت پوشش زلزله قرار دارد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، حمیدرضا خانکه، رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا در کنگره سلامت مردان با اشاره به اینکه آسیا ۴۵ درصد از کل حوادث در جهان را داراست، اظهار داشت: این در حالیست که ۸۵ درصد خسارات انسانی و مالی را این قاره متحمل می شود.

وی ادامه داد: در سیل امسال در کشور ۸۰ هزار میلیارد تومان خسارات وارد شد؛ ضمن اینکه هر ۱۰ تا ۱۲ سال یک زلزله بزرگ در ایران روی می‌دهد.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا با بیان اینکه اکنون ۷۵ درصد جمعیت کشور در شهرها ساکن هستند،گفت: از ۱۰ زلزله بزرگ در تاریخ جهان، یکی در ایران اتفاق افتاده است.

خانکه با اشاره به اینکه زلزله بیشترین دغدغه مرگ و میر را داراست، افزود: سیل و خشکسالی بیشترین خسارت مادی را در بر دارد.

وی با اشاره به روند پیر شدن جمعیت ایران، تصریح کرد: تا «سال ۲۱۰۰» ۹۹.۵ درصد جمعیت ایران شهر نشین خواهند شد.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا از پوشش ۹۷ درصدی مناطق ایران توسط زلزله خبر داد.

خانکه با بیان اینکه تا «سال ۲۰۱۸»، ۶۱ درصد حوادث در ایران سیل بوده است، ابراز داشت: در سیل اخیر امسال ۳۲۰۰ مصدوم شدند و ۸۵ نفر جان باخته داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در سیل اخیر، ۶۷ درصد مرگ و میر مربوط به مردان بود، افزود: حوادث ترافیکی ۴۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل می‌کند.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا یادآور شد: مردان ۱۵ تا ۴۵ ساله بیشترین افراد آسیب دیده در حوادث ترافیکی هستند.

خانکه با اشاره به معلول شدن ۱۵ هزار مرد در حوادث ترافیکی در سال، متذکر شد: در حوادث ترافیکی مردان بیشترین آسیب را می‌بینند.

وی با اشاره به اینکه بروز حوادث به ویژه حوادث طبیعی در حال گسترش است، خاطرنشان کرد: حوادث ترافیکی در ۲ سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا، داشتن دغدغه معاش و انجام حرکات قهرمانه در حوادث طبیعی را عوامل مهم در آسیب دیدگی بیشتر مردان در حوادث طبیعی بیان کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر