jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۰۵۴   ۲۴ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۳:۱۵

اهالی یک روستا در شمال شرق سوریه با سنگ و سلاح‌های سبک با نظامیان آمریکایی درگیر شدند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، اهالی روستای «خربه عمو» در حومه قامشلی در شمال شرق سوریه امروز (چهارشنبه) با نظامیان آمریکایی درگیر شده و آنان را مجبور به عقب‌نشینی از منطقه کردند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این درگیری‌ها یکی از اهالی روستا با شلیک نیروهای آمریکایی کشته و یکی دیگر نیز زخمی شد.

بنابر این گزارش، درگیری زمانی آغاز شد که اهالی این روستاها در نزدیکی مقر ایست و بازرسی ارتش سوریه تجمع کرده و مانع عبور خودروهای نظامی آمریکا شدند و به سوی آن‌ها سنگ پرتاب کردند. اهالی روستای «حامو» نیز که در صحنه حضور داشتند، به کمک اهالی روستای «خربه عمو» آمدند.

پیش از تجمع مردم، این ارتش سوریه بود که مانع عبور چهار خودروی نظامی آمریکا شده و اهالی این روستاها در واقع برای حمایت از نیروهای ارتش سوریه خود را رسانده بودند و با سنگ به خودروهای آمریکایی حمله کردند.

در این بین نیروهای آمریکایی نیز اقدام به شلیک گلوله و بمب دودزا کردند که در اثر آن یک نفر از اهالی روستای «خربه عمو» کشته و یکی از اهالی روستای حامو نیز مجروح شد.

پس از این شلیک، مردم خشمگین نیز با حمله به خودروها اقدام به تخریب آن‌ها کرده و هر چهار خودوری نظامی را از کار انداختند که در این میان نظامیان آمریکایی سریعا درخواست پشتیبانی کرده و پنج خودوری نظامی دیگر فورا خود را به محل درگیری رساندند تا نظامیان و خودورهای خراب شده را از منطقه دور کنند.

اما در روستای «بویر العاصی» در کمی آن طرف‌تر نیز جوانان روستا جلوی خودروهای نظامی آمریکا را گرفته و با سنگ به سمت آن‌ها حمله کردند. چند تن از جوانان نیز پرچم آمریکا را از بالای یکی از خودروها پایین کشیدند.

خبرگزاری سانا در ادامه نوشت که برخی از اهالی روستای «خربه عمو» از سه حمله جنگنده‌های آمریکایی به این روستا خبر می‌دهند. اما به هر حال نظامیان آمریکایی با ورود نیروهای کمکی و با پوشش جنگنده‌ها، به سرعت از اطراف روستا دور شدند.

این برای اولین بار نیست که مردم این منطقه جلوی خودروهای نظامی آمریکا را گرفته و به حضور آن‌ها در این منطقه سرشار از نفت اعتراض می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر