jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۰۴۵   ۲۴ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۲:۵۱

وزارت خارجه سوریه به حرف‌های امروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و آنرا پوچ و توخالی توصیف کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، وزارت خارجه سوریه به حرفهای امروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و آنرا پوچ و توخالی توصیف کرد.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: حرفهای اردوغان توخالی و پوچ است و از سوی فردی مطرح می شود که با واقعیت بیگانه است.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: سوریه مجددا بر اصرار بر ادامه وظایف ملی و قانون اساسی در مبارزه با گروه های تروریستی در کل سوریه و دور کردن شر آنها از سر مردم سوریه اصرار دارد. سوریه در راستای گشودن گذرگاههای امن تاکید دارد و گروههای تروریستی مورد حمایت اردوغان مانع خروج غیرنظامیان از آن می شوند و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

این منبع در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: سوریه حضور نیروهای ترکیه در اراضی خود را غیرقانونی و ناقض قانون بین المللی می داند و رژیم ترکیه را مسئول کامل تبعات آن می داند.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: پس از فروپاشی گروههای تروریستی وابسته به ترکیه که آنها را حمایت، تسلیح و آموزش داده، به دست ارتش سوریه و پس از نقش بر آب شدن نقش آن به عنوان ابزاری برای تروریسم بین المللی و آدمک بودن آن به دست ارباب آمریکایی آن، راس رژیم ترکیه حرف های پوچ و توخالی که فقط از فرد به دور واقعیت صادر نمی شود و درکی از روند اوضاع ندارد و جاهل است، می زند و تهدید به هدف قرار دادن سربازان ارتش سوریه می کند و این پس از دریافت ضربات مهلک ارتشش و تروریستهای وابسته به آن است.

گفتنی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، امروز در اظهارات خود گفته بود: اگر سربازان ما به هر صورتی هدف قرار بگیرند هر کجا که باشند چه در نقطه‌های دیدبانی و چه جاهای دیگر، ما فقط به ادلب و یا توافق سوچی محدود نشده و نیروهای ارتش سوریه را در هرکجا که باشند مورد هدف قرار می‌دهیم. ما تا پایان فوریه (ماه جاری میلادی) نیروهای رژیم سوریه را به بیرون از مرزهای تعیین شده در توافق سوچی عقب می‌رانیم. عملیات ارتش و نیروی هوایی ما بدون هیچ درنگی انجام می‌شود و ما منتظر نتایج مذاکراتی که هیچ وقت تمام نمی‌شوند نمی‌نشینیم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سطح تهدیدهای خود را بالاتر برده و اعلام کرده بود: اگر خون سربازان ما ریخته شود این مهم نیست که چه کسی در پس حملات ارتش سوریه بوده و یا اینکه تا چه اندازه قدرتمند است، به صراحت می گویم که شما در امان نخواهید بود.

اردوغان در ادامه مدعی شده بود: در ادلب نیروهای سوری تحت حمایت روسیه و ایران بصورت مرتب به غیرنظامیان حمله می‌کنند و خون آنها را به زمین می‌ریزند.

این اظهارات اردوغان در حالی است که ارتش ترکیه بدون داشتن مجوز وارد خاک سوریه شده و به بهانه مبارزه با تروریسم بخش‌های از خاک این کشور را به اشغال خود درآورده است

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر