jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۰۴۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۲:۵۱

وزارت خارجه سوریه به حرف‌های امروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و آنرا پوچ و توخالی توصیف کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، وزارت خارجه سوریه به حرفهای امروز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد و آنرا پوچ و توخالی توصیف کرد.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: حرفهای اردوغان توخالی و پوچ است و از سوی فردی مطرح می شود که با واقعیت بیگانه است.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: سوریه مجددا بر اصرار بر ادامه وظایف ملی و قانون اساسی در مبارزه با گروه های تروریستی در کل سوریه و دور کردن شر آنها از سر مردم سوریه اصرار دارد. سوریه در راستای گشودن گذرگاههای امن تاکید دارد و گروههای تروریستی مورد حمایت اردوغان مانع خروج غیرنظامیان از آن می شوند و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

این منبع در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: سوریه حضور نیروهای ترکیه در اراضی خود را غیرقانونی و ناقض قانون بین المللی می داند و رژیم ترکیه را مسئول کامل تبعات آن می داند.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: پس از فروپاشی گروههای تروریستی وابسته به ترکیه که آنها را حمایت، تسلیح و آموزش داده، به دست ارتش سوریه و پس از نقش بر آب شدن نقش آن به عنوان ابزاری برای تروریسم بین المللی و آدمک بودن آن به دست ارباب آمریکایی آن، راس رژیم ترکیه حرف های پوچ و توخالی که فقط از فرد به دور واقعیت صادر نمی شود و درکی از روند اوضاع ندارد و جاهل است، می زند و تهدید به هدف قرار دادن سربازان ارتش سوریه می کند و این پس از دریافت ضربات مهلک ارتشش و تروریستهای وابسته به آن است.

گفتنی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، امروز در اظهارات خود گفته بود: اگر سربازان ما به هر صورتی هدف قرار بگیرند هر کجا که باشند چه در نقطه‌های دیدبانی و چه جاهای دیگر، ما فقط به ادلب و یا توافق سوچی محدود نشده و نیروهای ارتش سوریه را در هرکجا که باشند مورد هدف قرار می‌دهیم. ما تا پایان فوریه (ماه جاری میلادی) نیروهای رژیم سوریه را به بیرون از مرزهای تعیین شده در توافق سوچی عقب می‌رانیم. عملیات ارتش و نیروی هوایی ما بدون هیچ درنگی انجام می‌شود و ما منتظر نتایج مذاکراتی که هیچ وقت تمام نمی‌شوند نمی‌نشینیم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سطح تهدیدهای خود را بالاتر برده و اعلام کرده بود: اگر خون سربازان ما ریخته شود این مهم نیست که چه کسی در پس حملات ارتش سوریه بوده و یا اینکه تا چه اندازه قدرتمند است، به صراحت می گویم که شما در امان نخواهید بود.

اردوغان در ادامه مدعی شده بود: در ادلب نیروهای سوری تحت حمایت روسیه و ایران بصورت مرتب به غیرنظامیان حمله می‌کنند و خون آنها را به زمین می‌ریزند.

این اظهارات اردوغان در حالی است که ارتش ترکیه بدون داشتن مجوز وارد خاک سوریه شده و به بهانه مبارزه با تروریسم بخش‌های از خاک این کشور را به اشغال خود درآورده است

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر