jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۲۴۶۸۷۵ ۲۰ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۹:۳۰

دوربین‌های شبکه‌های سیما با استقرار در مسیر راه پیمایی ۲۲ بهمن، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می‌کنند.

برنامه‌های ویژه شبکه های سیما در راهپیمایی ۲۲ بهمن

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت سیما،شبکه‌های سیما به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی مردم در این روز باشکوه ویژه برنامه‌هایی آماده پخش کرده اند.

«خیابان ایران» شبکه یک

شبکه یک از صبح سه شنبه ۲۲ بهمن ساعت ۶ صبح، مستند «برای آزادی» را پخش می‌کند. این مستند آتش سوزی سینما رکس آبادان در مرداد ۵۷ تا زمان برگزاری انتخابات در فروردین سال ۵۸ را به تصویر می‌کشد.

ویژه برنامه راهپیمایی ۲۲ بهمن با نام «خیابان ایران» از دیگر تدارکات این شبکه است که از ساعت ۴۰: ۸ تا ۱۴ به صورت زنده پخش می‌شود.

«خیابان ایران» به تهیه کنندگی مجید بهرامی در ۲ بخش سطح شهر و داخل استودیو پخش می‌شود. دوربین‌های این برنامه از اولین ساعات راهپیمایی در مسیر خیابان انقلاب تا آزادی مستقر هستند و تصاویر حضور مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشند.

همچنین در بخش استودیو برنامه که با اجرای نظام اسلامی، امیراحمدی و آقابیگی تدارک دیده شده است، تصاویر زنده‌ای از حضور مردم در سراسر کشور به صورت زنده پخش می‌شود.

همچنین از ساعت ۱۸ تا ۱۹ ویژه برنامه «خیابان ایران» با موضوع بازتاب حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پخش می‌شود.

انعکاس حضور گسترده مردم در شبکه دو سیما

ویژه‌برنامه جشن پیروزی انقلاب اسلامی دوشنبه ۲۱ بهمن از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۰:۳۰ روانه آنتن می‌شود و پس از خبر ۲۰:۳۰ نیز به مدت ۳۰ دقیقه ادامه خواهد یافت.

ویژه برنامه ۲۲ بهمن از استودیو پخش شبکه دو با اجرای محمد جعفر خسروی و نجمه جودکی از ساعت ۸:۳۰ روانه آنتن خواهد شد و گزارش بخش‌هایی از این حماسه مردمی در استان‌های مختلف نیز پخش خواهد شد.

همچنین سه‌شنبه ۲۲ بهمن استیج شبکه دو با هدف به تصویر کشیدن حضور پر شور مردم، در تقاطع خیابان آزادی و پل یادگار امام (ره) برپاست تا با حضور هنرمندان مردمی و مجریان مختلف برنامه‌های شبکه دو به پوشش تصویری این مراسم بپردازد.

نمایش حضور مردم در قاب سه

ویژه برنامه ۲۲ بهمن شبکه سه از ساعت ۸ پخش خواهد شد. این برنامه از استودیو پخش شبکه در قاب‌هایی نمایش داده خواهد شد.

همچنین پایگاه استقرار شبکه سه سیما در خیابان آزادی، دانشگاه شریف با حضور مجریان شبکه خواهد بود که میزبان حماسه آفرینان راهپیمایی این روز با شکوه با حضور هنرمندان و ورزشکاران خواهند بود.

ارتباط با مراکز استان‌ها و پخش تصاویری از استان‌های مختلف از دیگر بخش‌های این برنامه است. تهیه کنندگی این برنامه که به صورت زنده از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت، بر عهده مهدی هاشمی است.

انعکاس حضور گسترده مردم در ویژه برنامه «مهر وطن»

«مهر وطن» عنوان ویژه برنامه‌ای زنده از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که حضور پرشکوه و گسترده مردمی را در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه از ساعت ۸ صبح با شروع مراسم راهپیمایی، پوشش تصویری می‌دهد.

«مهر وطن» به تهیه کنندگی شهرام راد با استقرار پایگاهی در خیابان آزادی تقاطع یادگار امام (روبروی آتش نشانی) حضور پرشکوه ملت ایران را به صورت زنده و مستقیم پوشش تصویری می‌دهد.

در پایگاه ویژه شبکه پنج سیما، گروه تولیدی برنامه «رنگین کمان» (خاله قاصدک و عروسک چی، صدا پیشگان) دعوت از چند خواننده و جمعی از مجریان شبکه پنج با مردم همراه می‌شوند.

«قرار قرآنیان» در راه پیمایی ۲۲ بهمن

«قرار قرآنیان» عنوان ویژه برنامه‌ای است که به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

دوربین‌های «قرار قرآنیان» از ساعت ۸ صبح با استقرار در خیابان آزادی تقاطع نواب مراسم بزرگ راه پیمایی روز ۲۲ بهمن و حضور باشکوه مردم را به تصویر می‌کشد. ضمن آنکه تصاویر این مراسم در استان‌های دیگر تقدیم مخاطبان خواهد شد.

حضور و گفتگو با قاریان، استادان و مسئولان قرآنی و اجرای برنامه‌های نمایشی با عروسک‌های ویژه کودکان و نوجوانان و گروه‌های همخوانی از جمله بخش‌هایی می‌باشد که در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما در مسیر راه پیمایی ۲۲ بهمن تدارک دیده شده است.

همچنین قرار است علاوه بر احمد شفازاده و الهام غفاری به عنوان مجریان «قرار قرآنیان»، دیگر مجریان و برنامه سازان این شبکه در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما حضور پیدا کنند.

ویژه برنامه‌های ۲۲ بهمن شبکه افق

از صبح روز ۲۲ بهمن ماه و از نخستین ساعات سه‌شنبه این هفته، شاهد ارتباط زنده با نقاط مختلف تهران و برخی از مراکز استان‌ها، به منظور پوشش حضور مردمی در راهپیمایی گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در شبکه افق خواهیم بود. این بخش‌های زنده به تناوب و تا پایان مراسم راهپیمایی ادامه خواهد داشت.

همچنین ویژه برنامه تلویزیونی «عصر» هم سه‌شنبه شب و به مناسبت ۲۲ بهمن ماه با اجرای نادر طالب‌زاده روی آنتن می‌رود.

در این برنامه زنده با حضور کارشناسان داخلی و نیز ارتباط اینترنتی با اندیشمندان و کارشناسان خارجی، ابعاد مختلف پیروزی انقلاب و چهار دهه نظام جمهوری اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در روز ۲۲ بهمن ماه وله‌ها و میان‌برنامه‌های گوناگون شامل سرود‌های انقلابی، نماهنگ و تصاویر آرشیوی از دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستمشاهی نیز برای پخش از شبکه افق تدارک دیده شده است.

سالروز انقلاب با شبکه سلامت

پخش همزمان راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت دو قاب در تمام ساعات پخش از جمله تمهیداتی است که شبکه تندرستی برای این روز تهیه کرده است.

برنامه‌های زنده شبکه همچون «ایران فعال» و «مثبت سلامت» در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دوربین خود را میان شرکت کنندگان برده و تصاویری از حماسه مردم در این روز به قاب تلویزیون می‌آورند.

«سوگند استوار» مستندی است برگرفته از فعالیت‌های جامعه پزشکی در استان فارس در طول چهار دهه انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های حوزه سلامت را در زمینه‌های گوناگون روایت می‌کند. این مستند با اشاره به پیشرفت‌های پزشکی در شیراز، پیوند کبد، حضور پررنگ جامعه پزشکی شیراز در دفاع مقدس تلاش می‌کند تا به سهم این گروه از جامعه پزشکی کشور اشاراتی داشته باشد.

تامین برنامه شبکه سلامت نیز با هدف ایجاد نشاط و شادمانی در میان مخاطبان با تهیه و تولید کلیپ‌های جذاب و دیدنی میان برنامه‌هایی مناسب را روانه آنتن کنند.

گفتنی است، در تمامی برنامه‌ها در کنار یادآوری خاطرات انقلاب اسلامی و تلاش‌های مردم و مسئولان در به ثمر رساندن مهمترین شعار انقلاب یعنی استقلال و آزادی از اسطوره شهامت و شهادت سردار قاسم سلیمانی یاد خواهند کرد و چهلمین روز درگذشت این سردار بزرگ را گرامی می‌دارند.

شور نوجوانی در شبکه امید

در روز ۲۲ بهمن، ویژه برنامه‌ای با همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران از شبکه امید پخش خواهد شد. این برنامه به صورت زنده از محل استقرار گروه برنامه ساز در محل راهپیمایی این حماسه عظیم را به تصویر می‌کشد. گفتگو با نوجوانان حاضر در مسیر راهپیمایی و همچنین توصیف شور حضور مردم در مسیر راهپیمایی بخش‌هایی از این ویژه برنامه است.

نمایش حضور مردم در قاب چهار، آموزش، تماشا و مستند

شبکه چهار در چهل و یکمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی و در روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه از ساعت ۸ صبح تا پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت زنده و مستقیم از پخش شبکه چهار سیما در قاب‌های مختلف حضور پرشور مردم در سراسر ایران به تصویر کشیده می‌شود.

شبکه آموزش از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به پوشش زنده راه پیمایی ۲۲ بهمن سراسر کشور می‌پردازد.

شبکه مستند مراسم راه پیمایی ۲۲ بهمن را به صورت زنده و مستقیم پوشش می‌دهد. این شبکه حضور باشکوه مردم را در قابی نمایش می‌دهد.

شبکه تماشا نیز همزمان با روز پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی عظیم و با شکوه ۲۲ بهمن را از ۸ صبح با اجرای لعیا انوری و محمد امراهی از پخش شبکه تماشا پوشش خواهد داد.

«کنکاش» جام جم در ۲۲ بهمن

شبکه جهانی جام جم به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن برنامه «کنکاش» را به صورت زنده روی آنتن می‌برد. در این برنامه گفتگو با کارشناسان مسایل سیاسی و صاحب نظران در خصوص اهمیت و جایگاه راهپیمایی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

ارتباط با خبرنگاران مستقر در مسیر، کارشناسان خارج از کشور و مخاطبان نیز در این برنامه دیده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر