jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۴۶۵۷۹ ۱۶ بهمن ۱۳۹۸  |  ۲۰:۲۱

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش:

نیروی هوایی مانع ورود داعش به مرزها شد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی هنگامی که داعش به مرزهای کشور نزدیک شده بود با حضور به‌موقع، مواضع آن‌ها را در نزدیکی مرزها مورد هدف قرار داد و اجازه ورودشان را به میهن اسلامی نداد.

نیروی هوایی مانع ورود داعش به مرزها شد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، امیر سرتیپ «مهدی هادیان» معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش در مراسم گرامی‌داشت روز نیروی هوایی که عصر امروز (چهارشنبه) در مدرسه علوی برگزار شد، اظهار داشت: این عنایت خداوند بود که کارکنان نیروی هوایی توانستند روز ۱۹ بهمن آن افتخار تاریخی را در این مدرسه رقم بزنند.

وی افزود: در آن دوران و مقاطع حساس تاریخی هر اتفاقی می‌توانست سرنوشت انقلاب را تحت‌الشعاع قرار دهد و اگر آن بیعت تاریخی نبود، قطعاً پیروزی انقلاب ماه‌ها به تعویق می‌افتاد.

معاون هماهنگ‌کننده نهاجا گفت: بینش سیاسی و اعتقادی کارکنان نیروی هوایی ارتش به واسطه ارتباطاتی که با امام راحل و شخصیت‌های انقلابی همچون آیت‌الله خامنه‌ای در آن دوران داشتند، سبب بروز این اتفاقات مهم تاریخی در بهمن ۵۷ شد.

امیر هادیان ادامه داد: نیروی هوایی در به ثمر رسیدن و پیروزی انقلاب اسلامی نقش ویژه‌ای داشت و همچنین در ختم غائله‌های ضد انقلاب در روز‌های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقش برجسته‌ای ایفا کرد.

وی با اشاره به نقش نیروی هوایی در دوان دفاع مقدس خاطرنشان کرد: شرکت در عملیات‌های مختلف و در هم شکستن هیمنه هوایی رژیم بعثی سبب شد تا امام (ره) مدال بزرگی را بر سینه نیروی هوایی بزنند و این نیرو را «نیروی الهی» نامیدند که این افتخار بزرگی برای ما است.

معاون هماهنگ‌کننده نهاجا در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه به نقش ویژه جوانان در آینده کشور اشاره کردند و ما نیز موظفیم تا هم در حوزه‌های نظامی و تخصصی و هم در حوزه اعتقادی بتوانیم انتظارات رهبر عظیم‌الشأن انقلاب را برآورده کنیم.

امیر هادیان گفت: نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس اراده دشمن را در قلب خاک دشمن به استیصال کشاند و عملیات‌های بزرگی را همچون حمله به اچ ۳ و عملیات شهید دوران را رقم زد. همچنین در جنگ نفتکش‌ها و عملیات‌های مرصاد و بیت‌المقدس، نهاجا نقش قابل توجهی داشت. ما حتی در روز‌های آخر جنگ نیز اجازه ندادیم تا دشمن ابتکار عمل را به دست بگیرد.

وی افزود: در زمان صلح نیز نیروی هوایی روزانه صد‌ها سورتی پرواز را در راستای تأمین امنیت کشور انجام داده و همچنین در دستگیری ریگی نقش مهمی داشته است؛ شاید اگر او تا امروز زنده بود در شرق کشور نیز شاهد بروز گروه‌هایی همچون داعش بودیم.

معاون هماهنگ‌کننده نهاجا عنوان کرد: نیروی هوایی در حمایت از محور مقاومت نیز در منطقه مأموریت‌های سرنوشت‌سازی را انجام داده است. همچنین نیروی هوایی هنگامی که داعش به مرز‌های کشور نزدیک شده بود با حضور به‌موقع، مواضع آن‌ها را در نزدیکی مرز‌ها مورد هدف قرار داد و اجازه ورودشان را به میهن اسلامی نداد که البته به این موضوعات تاکنون کمتر پرداخته شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر