پیش بینی کولاک برف در برخی استان‌ها/ هشدار موج ۳ متری در خلیج‌فارس و دریای عمان +جدول

سازمان هواشناسی با پیش بینی کولاک برف در برخی استان‌ها طی امروز نسبت به متلاطم شدن خلیج‌فارس و دریای عمان و وقوع موج‌های ۳ متری در این مناطق هشدار دارد.
کد خبر: ۱۲۴۶۲۶۷
پیش بینی کولاک برف در برخی استان‌ها/ هشدار موج ۳ متری در خلیج‌فارس و دریای عمان +جدول

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز فعالیت سامانه بارشی در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.

فردا در بخش‌هایی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی،خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است. از اواخر وقت فردا تا اواخر هفته در اکثر مناطق کشور آسمان صاف بوده و در سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش دما و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در نیمه شرقی و برخی مناطق مرکز و تهران وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است. از روز سه شنبه تا اواخر هفته نیز دما در نیمه شمال کشور افزایش می‌یابد. روز پنجشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی و برخی مناطق آذربایجان غربی و کردستان بارش پراکنده روی می‌دهد.

امروز آسمان تهران غبارآلود با وزش باد 30 کیلومتری در جهت شمال غربی، فردا آفتابی همراه با غبار صبحگاهی، وزش باد 9 تا 15 کیلومتری در جهت جنوب شرقی و کمینه منفی 1 و بیشینه 8 درجه و روز سه شنبه آفتابی با غبار صبحگاهی و وزش باد 15 تا 32 کیلومتری در جهت جنوب-جنوب شرقی پیش‌بینی شده است.

پیش بینی هواشناسی 3 روزه مراکز استانهواشناسی دریایی/ امواج 3 متری در خلیج فارس و دریای عمان

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای افزایش ارتفاع موج دریا طی امروز تا تا اواسط روز سه شنبه 15 بهمن خبر داده است. در این اطلاعیه به مواج شدن دریا با حداکثر ارتفاع موج 1.5 تا 3 متری در مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان اشاره شده است.

سازمان هواشناسی توصیه کرده از تردد شناورهای کوچک و تفریحی اجتناب شود، ضمن این‌که عملیات پشتیبانی سکوهای نفتی با اتخاذ تمهیدات لازم انجام شود و فعالیت شیلاتی تا حد امکان محدود شود.

اختلاف بارش استان‌ها و کشور

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها