jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۲۴۵۸۶۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۳:۳۲

سخنگوی وزارت خارجه گفت:فردی که بر پایه کاباره و پول بنا شده، چیزی از تاریخ هفت هزار ساله و میراث فرهنگی ایران نمی فهمد.

فردی که جز کاباره و پول ندیده، چیزی از تاریخ هفت هزار ساله نمی فهمد

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست هم اندیشی درباره نقش ایران در زمینه تعامل و ایجاد صلح و هویت ملی، خاطرنشان کرد: همانطور که هر فردی با هویت خود شناخته می‌شود، ملت‌ها و دولت‌ها نیز با هویت کشورشان شناخته می‌شوند، اگر می‌بینید جمهوری اسلامی ایران منادی و پیشنهاد دهنده گفت گو‌هایی بر پایه تمدن‌ها و جهان عاری از خشونت بوده، بی شک این پیشنهاد برگرفته از پیشینه قوی و محکم بوده که کشورمان در آن رشد کرده است.

او افزود: من از تهدیدی که علیه ایران مبنی بر هدف گرفتن ۵٢ نقطه فرهنگی (از سوی آمریکا) انجام شد، متعجب نشدم، زیرا وقتی جز کاباره و پول ندیده، چیزی از تاریخ هفت هزار ساله و میراث فرهنگی ما نمی فهمد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان درباره نقش وزارت خارجه در قبال تهدیدات آمریکا گفت: این تهدیدها نمی‌تواند ما را از راه اصلی مان باز دارد، باتوجه به این فشارها وزارت خارجه هرگز راه پر افتخاری که ملت ما پیموده است را فراموش نخواهد کرد، ملت ایران باوجود اینکه اهل گفت وگو بوده و صلح طلب هستند اما در مقابل دلاور هم هستند.

او در بخش دیگری از این گفت و گو افزود: جا دارد یادی از سردار شهید سلیمانی کنم او نمونه بارز فرزند ایران است.

موسوی ادامه داد: وقتی راه درست و منطقی باشد طبیعتاً دنیا هم پشت آن می ایستد. برای مثال زمانی که موضوع گفت وگو و تعامل با کشور‌ها پیش آمد، آنها به حمایت از ما برخواستند. علاوه براین باوجود اینکه برخی برجام را قبول ندارند بازهم می بینیم که جنازه آن برای ما نعمت است و هنوز ما از آن استفاده می‌کنیم. بعد از این معاهده متوجه شدیم که چگونه دروازه دنیا به روی ما باز شد و در همین راستا هم امیدواریم که این راه ادامه یافته و شاهد آثار و تبعات مثبت آن باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر