معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سیل اخیر سیستان و بلوچستان، محورهای مواصلاتی 850 روستا مسدود شده بود.
کد خبر: ۱۲۴۴۹۶۷
تخریب‌ 110 دهنه پل جاده‌ای در سیل سیستان‌‌ و بلوچستان

به گزارش جام جم آنلاین، عبدالهاشم حسن‌نیا در گفتگو‌ با فارس در تشریح آخرین وضعیت جاده‌های استان سیستان و بلوچستان پس از سیلاب اخیر، اظهار داشت: در حال حاضر همکاران ما در ادارات کل راه و شهرسازی استان‌های سیستان و بلوچستان و‌ هرمزگان در جاده‌های آسیب‌دیده از سیل، مستقر هستند تا عبورهای فرعی را در جاده‌های آسیب‌دیده ایجاد کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی که در حال حاضر بابت رصد وضعیت جاده‌ها در مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان ‌حضور دارد، بیان کرد: در‌ مسیر جاده چابهار ـ کنارک ـ جاسک هستیم که به علت بروز سیلاب تا اندازه‌ای آسیب دیده است، این جاده در استان سیستان و بلوچستان و مرز مشترک استان هرمزگان است که به علت سیلاب دچار تخریب شده است؛ امیدواریم محور مذکور تا پایان وقت امروز بازگشایی و تردد برقرار شود.

انسداد جاده‌های 850 روستا در سیلاب اخیر سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: در سیلاب اخیرِ سیستان و بلوچستان، محورهای مواصلاتی 850 روستا مسدود شده بود و 5 هزار و 500 کیلومتر راه در کل سیستان و بلوچستان آسیب دید‌ که شامل راه‌های روستایی،‌ اصلی و فرعی است.

حسن‌نیا اضافه کرد: در حال حاضر اغلب محورهای‌ استان سیستان و بلوچستان بازگشایی شده است اما در حدود 50 روستا ‌جاده‌ها مشکلاتی دارد که در حال تلاش هستیم تا بازگشایی شوند.

فعالیت 650 راهدار با 400 دستگاه ماشین‌آلات برای بازگشایی جاده‌‌های سیستان و بلوچستان

وی تأکید کرد: 650 نفر از همکاران ما با 400 دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در حال بازسازی جاده‌های آسیب‌دیده از سیلاب هستند ضمن آنکه شرکت‌های پیمانکار و بخش خصوصی نیز که در منطقه فعال هستند، ادوات و ماشین‌آلات خود را بابت بهسازی راه‌های آسیب‌دیده به کار گرفته‌اند.

110 دهنه پل جاده‌ای در سیلاب سیستان و بلوچستان آسیب دید

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 110 دهنه پل درمحورهای جاده‌ای‌ استان سیستان و بلوچستان آسیب دیده است که سعی می‌کنیم عبور موقت برای این پل‌ها ایجاد کنیم البته تا کنون بخش زیادی از عبور موقت‌ها، ایجاد شده است.

روز شنبه جاده مسدود به دلیل سیلاب در سیستان و بلوچستان نداریم

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأکید کرد: برنامه‌ریزی و هدفگذاری کرده‌ایم با تلاش جهادی، تا روز شنبه همه راه‌ها و جاده‌های استان سیستان و بلوچستان برای تردد باز باشد.

بررسی کامل خسارات جاده‌ها پس از فروکش کردن سیلاب

حسن‌نیا در تشریح خسارات وارده شده به جاده‌ها در سیستان و بلوچستان در سیلاب اخیر گفت:‌ بررسی‌ها ادامه دارد هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم، زیرا باید ابتدا آب فروکش کند و سپس بخش‌های آسیب دیده به صورت دقیق بررسی و میزان خسارت وارد شده، احصا شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این سیلاب در استان هرمزگان نیز به برخی محورهای مواصلاتی و جاده‌های اصلی و فرعی آسیب وارد کرد، در این راستا گروهی از همکاران با سرپرستی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، امشب به استان هرمزگان اعزام می‌شوند تا در کنار رفع مشکلات این مسیرها، نسبت به احصا خسارات وارد شده اقدام کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأکید کرد: روز شنبه گزارش دقیق‌تری از بازگشایی و بازسازی محورهای آسیب‌دیده در سیلاب در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان اعلام خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها