سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران در جنوب و جنوب شرق کشور طی امروز خبر داد و اعلام کرد: شنبه آینده سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود.
کد خبر: ۱۲۴۴۹۳۱
تداوم بارش‌ها در سیستان و بلوچستان/ تهران جمعه بارانی می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در جنوب سیستان و بلوچستان،‌شرق هرمزگان و بخش هایی از کرمان رگبار پراکنده و وزش باد شدید و از بعدازظهر با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر به ویژه غرب و مرکز آن بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است.

امروز همچنین در اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده برف روی می‌دهد. فردا با تقویت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر به ویژه سواحل غربی بارش باران، برای مناطقی از استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی،‌آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز بارش برف و در بخش‌هایی از غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

روز جمعه سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از غرب و مرکز بارش پراکنده خواهند داشت. شنبه هفته آینده با ورود سامانه بارشی جدید به کشور برای شمالغرب، غرب بارش برف و باران و در جنوب غرب کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

بنابر اعلام سازمان هواشناسی روز یکشنبه سامانه بارشی در نیمه غربی کشور تقویت شده و گستره بارش به مناطق مرکزی کشور،‌ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر می‌رسد. امروز خلیج‌فارس،‌ تنگه هرمز و دریای عمان و فردا نیمه غربی دریای خزر مواج خواهد بود، ضمن این‌که طی دو روز آینده در جنوب شرق و شرق کشور و استان هرمزگان وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

به گزارش تسنیم، آسمان تهران امروز آفتابی با وزش باد جنوبی 7 تا 13 کیلومتری، فردا آفتابی با وزش باد 9 تا 13 کیلومتری در جهت جنوبی شرقی و روز جمعه نیز نیمه ابری با احتمال رگبار 40 درصدی پیش بینی شده است.

روز شنبه آسمان تهران ابری با باد جنوب-جنوب شرقی با سرعت 7 تا 13 کیلومتری و احتمال بارش 55 درصدی در روز و 67 درصدی در شب پیش بینی شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها