jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۴۳۴۳۴   ۰۷ دی ۱۳۹۸  |  ۱۳:۳۶

اگر می‌خواهید با استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی ، خانه‌ای دلنشین داشته باشید؛ باید موارد زیادی را در نظر بگیرید؛ که در این نوشته به سه مورد آن اشاره کرده‌ایم.

سه راز برای داشتن یک خانه مدرن، گرم و زیبا

لزوم استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی

خانه محل امن همه ماست. وقتی خسته از کار، سفر یا مهمانی به خانه می‌رسیم؛ فرصتی برای آسودن پیدا می‌کنیم. خانه همچنین می‌تواند محل جمع شدن اعضای خانواده و دوستان در کنار یک‌دیگر باشد. اما برای داشتن یک خانه دوست داشتنی با محیطی مدرن، گرم و زیبا، نیازمند رعایت اصول گوناگونی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی هستیم.

یک کار حرفه‌ای که همیشه جواب مناسبی می‌دهد؛ استفاده از دانش و تجربه متخصصان دکوراسیون داخلی است. این کار می‌تواند خانه شما را به یک محیط کاملا جذاب، دلنشین و مناسب با نیازهای‌تان تبدیل کند. اما رعایت بعضی نکات نیز باید به صورت شخصی و توسط خود شما انجام شود. در این نوشته می‌خواهیم سه راز مهم برای داشتن چنین خانه‌ای را به شما معرفی کنیم.

در نور طبیعی غرق شوید

در معماری داخلی ، داشتن خانه‌ای غرق در نور می‌تواند مزیت‌هایی اساسی ایجاد کند. نور طبیعی بهترین نوری است که شما می‌توانید برای خانه خود تامین کنید. هرچند این موضوع همیشه ممکن نیست؛ اما اکیدا توصیه می‌کنیم تا جای ممکن به دنبال راه‌هایی برای افزایش ورود نور طبیعی به خانه باشید. بزرگ‌تر کردن پنجره‌ها، استفاده از پرده‌هایی که جلوی ورود نور را نمی‌گیرند. استفاده از آینه برای بازتاب نور در محیطی بزرگ‌تر و راه‌کارهای مشابه دیگر برای افزایش نور طبیعی را فراموش نکنید. نور طبیعی فضای خانه را در طول روز زنده و پویا می‌کند.

در زمینه نور طبیعی این نکته را فراموش نکنید که باید بتوانید آن را کنترل کنید. گاهی ممکن است بخواهید نور محیط را به اندازه دلخواه کاهش دهید. بهترین کار این است که به کمک پرده‌های مدرن که کارایی بیشتری دارند؛ توانایی کنترل ورود به خانه را بیشتر کنید.

برای افزایش دانش خود، به مقاله طراحی دکوراسیون خلاقانه در سایت راهیل هنری رجوع نمایید.

با نور مصنوعی بازی کنید

هرچقدر هم که خانه شما از نعمت نور طبیعی بهرمند باشد؛ استفاده از نور مصنوعی در بعضی فضاها و همچنین در طول شب، از اهمیت بالایی برخوردار است. تنظیم زاویه تابش نور، شدت و رنگ آن، همگی می‌تواند در گرم یا سرد شدن، آرامش بخش یا هیجان انگیز شدن و هر تغییری در روحیات شما موثر باشد. بنابراین بسیار مهم است که بتوانید از رنگ‌ها، شدت تابش و زاویه مناسبی برای تقسیم نور در طراحی داخلی استفاده کنید.

سیستم‌های روشنایی مدرن در دکوراسیون داخلی به شما اجازه می‌دهند تا علاوه بر خاموش یا روشن کردن یک لامپ، با کم و زیاد کردن شدت تابش نور آن، کنترل بسیار بالاتری روی تنظیم نور داشته باشید.

در نهایت نور مصنوعی می‌تواند تمرکز را در نمایش زیبایی‌های محیط افزایش دهد. به عنوان مثال با تنظیم زاویه تابش نور روی یک تابلوی نقاشی یا هر اثر هنری یا دکوراتیو دیگری، می‌توانید نقطه تمرکز دکوراسیون داخلی منزل خود را تعیین کنید.

یک مینیمالیست حرفه‌ای باشید

در طراحی داخلی ساختمان، استفاده از روش‌های طراحی مینیمال بسیار مورد توجه است. وجود اجزای متعدد و شلوغی بیش از در هر فضایی می‌تواند موجب به هم خوردن تمرکز و آرامش فکری و روحی شود. بنابراین بهتر است تا جای ممکن از شلوغ کردن فضا با افراط در استفاده از عناصر دکوراتیو دوری کنید.

به عنوان مثال وجود تابلوها یا مجسمه‌های متعدد، موجب می‌شود هیچ‌کدام از آنها مورد توجه قرار نگیرند. هر عنصری برای دیده شدن نیازمند ایجاد زمینه مناسب است. این زمینه مناسب شامل نور مناسب، رنگ مناسب و انتخاب فضای مناسب است.

درباره سایر عناصر نیز به وضعیت فضای خانه توجه کنید. به عنوان مثال استفاده از مبلمان کلاسیک و بزرگ در خانه‌ای که ارتفاع سقف کوتاه است؛ موجب القای حس شلوغی و دیده نشدن زیبایی‌های مبلمان می‌شود. این وضعیت حتی موجب می‌شود که کاربردی بودن عناصر در فضا نیز زیر سوال برود.

برای این کار می‌توانید با کارشناسان شرکت راهیل هنری مشورت کنید و انجام امور را به آنان بسپارید. آن‌ها با توجه به بودجه شما این مسئولیت را به عهده می‌گیرند و طراحی خلاقانه زیبایی در اختیارتان خواهند گذاشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: