برای نصب دوربین مخفی باید از مراجع قضایی مجوزهای لازم را کسب کرد.
کد خبر: ۱۲۴۳۳۷۲
برای نصب دوربین مدار بسته چه مجوز‌هایی لازم است؟

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، گاهی اوقات ممکن است بسیاری از افراد تصمیم بگیرند که در ساختمان محل زندگی خود دوربین‌های مدار بسته را نصب کنند، اما باید به این نکته توجه کرد که نصب دوربین مدار بسته در مشاعات ساختمان تنها با تصویب هیئت مدیره ساختمان امکان پذیر است و هر فردی نمی‌تواند به تنهایی تصمیم به نصب دوربین مدار بسته بگیرد.

نصب دوربین در قسمت‌هایی که مربوط به حریم شخصی افراد است هم نیاز به مجوز قانونی دارد و افراد نمی‌توانند در قسمت‌هایی که مربوط به حریم افراد است، دوربین نصب کنند.

به طور کلی نصب دوربین به صورت مخفی و به هر شکل خصوصی، عمومی یا مشاعات نیازمند مجوز قانونی است و در صورت نصب دوربین مخفی بدون داشتن مجوز قانونی فرد مجرم به حساب می‌آید و امکان پیگرد قضایی او وجود دارد.

برای دریافت مجوز نصب دوربین مخفی یا نصب دوربین در اماکن غیر مجاز باید از نیروی انتظامی یا مراجع قضایی مجوز لازم را دریافت کرد.

علاوه بر آن باید در مکان‌های عمومی و در ورودی آسانسور‌ها ذکر شود که مجهز به دوربین هستند و به گفته قانون این سخت‌گیری‌ها به علت سوء استفاده‌هایی است که سال‌ها پیش رخ داده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها