jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۱۲۴۳۲۶۷   ۰۴ دی ۱۳۹۸  |  ۱۱:۳۲

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نزدیک به ۳۰ هزار پلاک خودرو ویژه معلولان در کشور وجود دارد، از تصویب اختصاص سهیمه بنزین ویژه معلولان در وزارت کشور خبر داد.

موافقت وزارت کشور برای تخصیص سهمیه بنزین ویژه معلولان

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا ، محمد نفریه با بیان اینکه روز جهانی معلولان همزمان با حضور رئیس جمهور در نشست با معلولان درخواستی نوشته شد تا سهمیه بنزین برای معلولان در نظر گرفته شود، گفت: رئیس جمهور هم دستور دادند تا نسبت به این مساله رسیدگی شود. به دنبال این دستور، در وزارت کشور هم کارگروهی تشکیل شد و این کارگروه در قالب بند ۸، تصویب کرد که برای معلولان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود.

وی افزود: این موضوع به وزارت نفت ابلاغ می‌شود تا برای کلیه خودروهای دارای پلاک ویژه معلولان و جانبازان سهمیه بنزین علاوه بر سهمیه عادی در نظر گرفته شود. این موضوع تصویب شده و ما نیز پیگیر آن خواهیم بود. نحوه اعطای این سهمیه نیز به گونه‌ای خواهد بود که در کارت سوخت آنها شارژ خواهد شد.

معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه البته احتیاج به سهیمه بنزین معلولان فقط مختص افرادی که پلاک ویژه دارند، نیست، اظهار کرد: بسیاری از معلولان نیز هستند که کارت سوخت ندارند، برای مثال موتورهای سه چرخ یا خانواده‌هایی که پلاک ویژه ندارند از جمله این گروه‌ها هستند، اما برای اقدامات درمانی و اشتغالشان نیازمند این سهمیه هستند. این وسایل نقلیه به مثابه پای این معلولان و وسیله کمکی برای رفت و آمد آنهاست.

نفریه تصریح کرد: با توجه به اینکه وسایل حمل و نقل عمومی شهرها نیز مناسب سازی نشده است به نظر می‌رسد تخصیص این سهمیه برای معلولان ضروری باشد. از طرف دیگر در حال پیگیری این موضوع در خصوص مراکز روزانه هستیم. بیش از ۵۰ هزار نفر از خدمات این مراکز استفاده می‌کنند که سرویس‌های ایاب و ذهاب برایشان در نظر گرفته شده است و نیاز به سهمیه دارند. از سوی دیگر طرح دیگری به نام مراقبین معلولان در خانواده نیز وجود دارد که یک مراقب گاهی تا ۶ منزل را در طول یک سر می‌زند و به کارهای روزانه آنها رسیدگی می‌کند که برای این طرح نیز باید سهمیهای در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: ما همه این موارد را پیگیری خواهیم کرد، اما با این حال در مرحله اول تخصیص این سهمیه به تصویب رسیده که خبر خوبی برای معلولان است. نزیک به ۳۰ هزار نفر در کشور نیز دارای پلاک ویژه معلولان هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر