jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۴۳۰۵۴   ۰۱ دی ۱۳۹۸  |  ۱۶:۵۰

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ارسال پیامک نهایی ثبت نام طرح مسکن ملی در ۴۵ روز پس از ثبت نام خبر داد.

ارسال پیامک نهایی طرح مسکن ملی، ۴۵ روز پس از ثبت نام

به گزارش جام جم آنلاین، محمود محمود‌زاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۳۰ آذر آغاز و تا پایان ساعت ۱۸ به اتمام رسید، گفت: ۷۰ هزار واحد مسکن برای استان تهران در نظر گرفته بودیم که در مقایسه با سایر استان‌ها میزان ظرفیت شهر تهران بسیار بیشتر از شهر‌های دیگر بود.

وی اظهار کرد: با توجه به استقبال بسیار زیاد متقاضیان طبق پیش بینی‌های صورت گرفته ظرفیت‌های شهر‌های جدید ازجمله پردیس، پرند و هشگرد در همان ساعات اولیه پر شد به ویژه شهر پردیس که در همان ۳۰ دقیقه اولیه ظرفیت آن تکمیل شد.

محمودزاده یادآور شد: ظرفیت شهر پردیس در مقایسه با سایر شهر‌های دیگر کمتر بود چرا که در این شهر میزان ظرفیت و اراضی نسبت به سایر پروژه‌ها کمتر بود، اما به دلیل استقبال بسیار شدید متقاضیان ۲۰ هزار واحد مسکونی برای این شهر در نظر گرفتیم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: منابع و اراضی برای شهر تهران نسبت به سایر شهر‌ها کمتر است و ما سعی خواهیم کرد در مراحل بعدی ثبت نام بتوانیم ظرفیت‌هایی را تامین کنیم، اما بعید به نظر می‌رسد که ظرفیت‌هایی برای شهر‌های پر متقاضی بتوانیم فراهم کنیم، اما ما تمام تلاش خود را برای ایجاد ظرفیت سازی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه برای ثبت نام در این سامانه برخی از متقاضیان با مشکل مواجه شده بودند گفت: به دلیل حجم بسیار بالا متقاضیان مشکلاتی ایجاد شده بود که طبیعی بود، اما سعی خواهیم کرد در دوره‌های بعدی ثبت نام این مشکلات را برطرف کنیم.

محمود‌زاده اظهار کرد: دریافت کد رهگیری پس از پایان ثبت نام به معنای تایید متقاضی نیست چرا که بسیاری از ثبت نام کنندگان به دلیل نداشتن شرایط لازم حذف خواهند شد و ما تایید نهایی را بعد از پالایش و بررسی‌ها از طریق سامانه‌های مخحتلف اعلام خواهیم کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: تاکنون ۲۴۰ هزار نفر در سامانه طریق اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که پالایش و بررس‌های آن‌ها زمان بر خواهد بود و ما پیش نهاد می‌کنیم متقاضیانی که واجد شرایط نیستند در مرحوله دوم طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نکنند.

محمود‌زاده تاکید کرد: مدت زمان پالایش و بررسی نهایی طرح اقدام ملی مسکن یک ماه تا ۴۵ روز زمان می‌برد و متقاضیان تایید صلاحیت شده از طریق پیامک می‌توانند مراحل تکمیل ثبت نام را انجام دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر