jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۹۶۳ ۳۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۷:۵۸

اتحادیه اروپا رسما از امروز و به مدت 6 ماه دیگر تحریم‌های خود علیه روسیه را تمدید کرد.

تحریم‌های اروپا علیه روسیه برای 6 ماه دیگر تمدید شد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه از امروز رسما برای 6 ماه دیگر تمدید شد.

این تحریم‌ها بخش‌های مختلفی از اقتصاد روسیه شامل حوزه‌های مالی، انرژی و دفاعی را در بر می‌گیرد و تا روز 31 جولای سال آینده میلادی باپرجا خواهد ماند.

شورای اتحادیه اروپا اعلام کرده است که این تصمیم برای تمدید تحریم‌های روسیه را به دلیل عدم اجرای کامل توافقنامه مینسگ با هدف حل مناقشات در شرق اوکراین اتخاذ کرده است.

در حالی اتحادیه اروپا تحریم‌های خود علیه روسیه را به بهانه اوکراین تمدید کرده است که مسکو و کیف در حال مذاکره برای مناقشات خود هستند.

بلودیمر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، پیشتر خواستار بازنگری در توافق مینسک شده بود.

اقدامات تنبیهی اروپا علیه روسیه به بهانه اوکراین نخستین‌بار در 31 جولای 2014 اعمال شد و از آن زمان به بعد چندین بار تمدید شده است. مسکو هم تحریم‌هایی را علیه اروپا وضع کرده و واردات برخی کالاهای اروپایی را ممنوع اعلام کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر