jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۲۴۲۹۱۸ ۳۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۲:۳۳

مدال طلای المپیک 2012 لندن از وزنه‌بردار اوکراینی پس گرفته شد و به این ترتیب مدال طلای او به وزنه بردار ایرانی رسید.

وزنه بردار ایرانی بعد از 7 سال مدال طلای المپیک گرفت!

به گزارش جام جم آنلاین ، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) اعلام کرد بعد از بررسی مجدد نمونه‌های اخذ شده در بازی‌های 2012 لندن مدال طلای آلکسی توروختی، وزنه‌بردار دسته 105 کیلوگرم در المپیک 2012 را به دلیل ارتکاب به دوپینگ پس گرفت.

توروختی پیش از نواب ناصرشلال از ایران که در مجموع 411 کیلوگرم را ثبت کرده بود موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود. پیش‌بینی می‌شود رد صلاحیت توروختی باعث شود تا مدال طلای نصیرشلال به عنوان قهرمان المپیک تأیید شود. بارتومیه بانک از لهستان نیز می‌تواند از مدال برنز به نقره برسد حرکت کند. مدال برنز نیز به ایوان افریموف از ازبکستان که در ابتدا در لندن 2012 مقام پنجم را به دست آورده بود، اعطا می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر