jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۹۱۰ ۳۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۰:۰۱

یک منبع در وزارت نفت سوریه از حمله تروریستی به تأسیسات نفت و گاز این کشور در استان حمص خبر داد.

حملات تروریستی به تأسیسات نفت و گاز سوریه

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، یک منبع در وزارت نفت سوریه صبح امروز (شنبه) در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم اعلام کرد که شب گذشته حملات تروریستی همزمانی به پالایشگاه نفت حمص، کارخانه گاز جنوب منطقه الوسطی و ایستگاه گاز الریان انجام شد.

وی در این باره گفت: احتمالا این حملات توسط پهپاد انجام شده است.

این منبع در ادامه تصریح کرد، این حمله باعث آتش سوزی در خطوط لوله کوره‌های بهسازی مواد نفتی در پالایشگاه حمص شد که پس از تلاش نیروهای مربوطه آتش سوزی مهار شد و نیروهای آتش نشانی برای مهار آتش سوزی دیگری که در یک مخزن گاز طبیعی رخ داد هم اقدام کردند.

این حمله همچنین منجر به آتش سوزی در کارخانه گاز جنوب منطقه الوسطی شد که این آتش سوزی نیز مهار شده است.

این در حالی است که در جریان این حمله تروریستی خسارت مادی به این شرکت وارده شده و برخی از خطوط تولید آن نیز متوقف شده است.

طبق گفته منبع مذکور، ایستگاه گاز الریان نیز با سه راکت هدف قرار گرفت اما هیچ خسارتی در پی نداشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر