jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۸۳۸ ۲۸ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۹:۳۱

چیزی به رسیدن طولانی‌ترین شب سال باقی نمانده است و در همین فرصت باقی مانده باید از ترفند‌های یک خرید مقرون به صرفه برای این مناسبت آگاه شوید.

۸ راهکار برای آنکه شب‌نشینی یلدا کم‌خرج تمام شود

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، در گزارش پیش رو قصد داریم ترفندهای یک خرید مقرون به صرفه و هوشمندانه برای شب چله را با شما در میان بگذاریم که راهکارهای مناسب به شرح زیر است:

برای اینکه هزینه‌های شب یلدا برای شما ارزان تمام شود، هر کدام از خانواده‌هایی که در میهمانی یلدا دعوت هستند، بخشی از نماد‌های شب یلدا را خریداری کنند اینگونه هم مشارکت در خرید داشته‌اید و هم اینکه صاحب خانه با فشار مالی روبه‌رو نمی‌شود.

اگر قصد دارید آجیل هم بر سر سفره یلدای خود بگذارید بهتر است به جای آجیل‌های درهم خودتان اقلامی را که می‌خواهید خریداری کنید. در آجیل‌های درهم کیفیت افت پیدا می‌کند و سهم پسته و بادام بسیار کم است. در این نوع آجیل‌ها سهم کشمش و نخودچی بسیار زیاد است. به همین جهت برخی‌ها تصور می‌کنند که آجیل درهم ارزانتر است.

اگر برایتان سخت است که آجیل را به صورت تک تک خریداری کنید، سراغ آجیل‌های درهمی بروید که در آن قیسی، باسلوق، شیرینی و انجیر نباشد چرا که وزن آجیل درهم بیشتر می‌شود و شما متضرر می‌شوید.

نیازی نیست که برای شب یلدا شیرینی، لبو، آجیل، لیموشیرین، انار، هندوانه، سیب و... را خرید، برای مدیریت هزینه بهتر است که یک یا حداکثر سه نوع آن بر سر سفره یلدا بیاید.

توصیه دیگر این است که از مناطق شمالی شهر، خوراکی‌های شب یلدا را نخرید چرا که قیمت آن بسیار گرانتر تمام می‌شود.

سعی کنید امروز و فردا (پنجشنبه – جمعه) نسبت به خرید شب یلدا اقدام کنید تا در شب یلدا با برخی از گرانی‌ها و تخلف‌ها مواجه نشوید، به خصوص هندوانه که همه شب یلدا‌ها گرانی سراغ‌اش می‌آید.

موضوع دیگر که در مدیریت هزینه مهم است، خرید از مراکز خرید، چون میوه و تره بار است. قیمت‌ها در این مراکز ارزان‌تر تمام می‌شود و شما می‌توانید با نرخ‌های مصوب دولتی میوه‌های شب یلدا را خریداری کنید.

خرید مربوط به شب یلدا در فضای مجازی ارزانتر تمام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر