jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۷۵۵   ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سعید سلطانی درباره‌ سریال جدیدش «بوم و بانو» که عنوان می‌شود تاریخی است، تاکید کرد: بوم و بانو سریال تاریخی به آن معنا نیست، به موضوعات تاریخی در آن پرداخته می‌شود، اما شخصیت‌ها در آن ما به ازای مستندات تاریخی ندارند.

سعید سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا درباره سریال جدیدش که در فضای دوره پهلوی اول روایت می‌شود، در پاسخ به این‌که آیا شخصیت‌ها در این سریال ما به ازای بیرونی دارند، توضیح داد: این سریال توسط خانم شعله شریعتی از نویسندگان خوب تلویزیون و سینما نگارش شده است و نتیجه کار بر همین اساسی که پیش می‌رویم، خوب خواهد بود. بستر زمانی این سریال مربوط به دوره پهلوی است و البته به تقاطع‌ها و مستندات تاریخی که در آن دوره می‌گذرد، می‌پردازد. به عنوان مثال ممنوعیت عزاداری و ممنوعیت حجاب در بستر داستان است و یک قصه درگیرکننده دارد.
وی تاکید کرد: در سریال بوم و بانو به موضوعات تاریخی پرداخته نمی‌شود، شخصیت‌ها در آن مابه‌ازای مستندات تاریخی ندارند و کار به سمت روایت تاریخ نمی‌رود. هر چند در آن زمان هم که می‌گذرد خالی از وقایع نیست. این‌که چه قدر به واقعیت و مسائل اجتماعی آن دوره می‌پردازد، سعی شده در روندی که داستان دارد، روایت اشتباهی نداشته باشیم. نسبت به موضوعاتی که مطرح می‌شود، لباس، گریم و صحنه سعی کردیم گویای آن زمان و صحنه باشد.
سلطانی با اشاره به این‌که مکان‌های اصلی فیلمبرداری سریال در شهرک غزالی است و کار در آنجا تصویربرداری می‌شود، توضیح داد: حدودا سه ماه است مشغول تصویربرداری هستیم و تا ده ماه دیگر ادامه دارد. در این بازه زمانی که قصه ما پیش می‌رود، مکان‌های زیادی برای تصویربرداری وجود ندارد و محدود به چند خانه قدیمی، اماکن، ادارات و سازمان‌ها و موزه‌هاست و کار ما در نهایت در شهرک غزالی تصویربرداری می‌شود.
بوم و بانو به قلم شعله شریعتی و اعظم بهروز در دوره پهلوی اول روایت می‌شود و بزنگاهی از تلاقی عشق، سیاست و مذهب است که در ۳۵‌قسمت برای پخش از شبکه دو سیما تولید خواهد شد. در خلاصه داستان بوم و بانو آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می‌شود و شورشان به یغما می‌رود، عشقی بی‌آلایش سر بر می‌آورد که در دل توفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می‌رود، اما در واپسین لحظات چون سیمرغی از میان خاکستر برمی‌خیزد... .
مسعود رایگان، بهنام تشکر، مهدی احمدی، فریبا متخصص، محرم زینال زاده، امیر غفارمنش، دیبا زاهدی، ساغر قناعت و... از بازیگران این مجموعه هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر