jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۱۲۴۲۶۸۷ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۲۱:۰۷

رئیس کل بانک مرکزی گفت: رشد مثبت اقتصادی در بخش غیر نفتی نشان می‌دهد که در اوج تحریم‌های آمریکا، تولید رونق پیدا کرده است.

رشد مثبت اقتصادی کشور، نشان از رونق تولید است

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا وسیما، عبدالناصر همتی گفت: رشد مثبت اقتصادی کشور در بخش غیر نفتی نشان می‌دهد که در اوج تحریم‌ های آمریکا و فشار حداکثری، خوشبختانه تولید در کشور رونق پیدا کرده است.

وی افزود: همان طور که پیش بینی کرده بودیم آمار مقدماتی نشان می‌دهد رشد اقتصادی بدون نفت کشور در نیمه نخست امسال، رقم مثبت نیم درصد را ثبت کرده است که این عدد سال گذشته منفی یک و هشت دهم درصد را نشان می‌دهد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: در فصل دوم امسال، بخش کشاورزی ۹ و نیم درصد و بخش صنعت و معدن، ۴ دهم درصد رشد داشته است.

همتی گفت: با این حال بخش خدمات رشد منفی داشته که عمده تاثیر منفی را بخش هتلداری و خدمات عمومی و رستوران داشته است.

وی افزود: در بخش صنعت و معدن، گروه معدن و مسکن، بیشترین اثر مثبت را در رشد داشته است.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: در مجموع با توجه به رشد نیم درصدی بخش غیر نفتی، امیدواریم در ادامه سال با ادامه روند مثبت، این رقم افزایش پیدا کند البته بخش نفت ما شرایط خاص خودش را دارد و اثر منفی را در اقتصاد داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

مشکل اقتصاد با تعویض ریال و تومان برطرف نمی‌شود

دیروز در صحن علنی مجلس مصوبه حذف چهار صفر از پول و تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان تصویب شد و بر این اساس، بانک مرکزی باید ساز و کار حذف اسکناس‌های فعلی و ورود اسکناس‌ها با واحد پولی جدید را در برنامه کاری خود قراردهد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر