jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۶۱۹ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دو مامور اخراجی دستگاه نظامی که جایگاه سوختی را در خرم‌آباد منفجر کرده و باعث شهادت دوپلیس شده بودند، بازداشت شدند.

محمد رزم، رئیس‌کل دادگستری استان لرستان به ایرنا گفت: 17 بهمن سال گذشته، جایگاه سوختی در شهرستان خرم‌آباد منفجر شد. در این حادثه دو مامور انتظامی به شهادت رسیدند.با تلاش‌های بسیار نیروهای امنیتی و سرنخ‌‌های به‌دست آمده سلاحی که از آن شلیک شده بود مورد بررسی قرار گرفت که در این راستا افراد مرتبط هم شناسایی شدند. دو عامل اصلی این حادثه با پنهان کردن اسلحه خود و پوشیدن جلیقه ضد‌گلوله همچنین تهیه موتورسیکلت اقدام به تیراندازی به پمپ بنزین در منطقه دره گرم خرم‌آباد کرده که تانکر سوخت منفجر شد.
وی افزود: عاملان این حادثه انگیزه خاصی نداشته و تنها برای ایجاد رعب و وحشت اقدام کرده بودند.‌دو عامل اصلی حادثه تروریستی از عوامل اخراجی دستگاه‌های نظامی هستند و بازخرید شده‌اند که در لرستان دستگیر شده و با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برند.کیفرخواست ارتکاب دو فقره قتل عمدی و تخریب و تحریک برای آنها صادر شده، چراکه عملیات این افراد منجر به ناامنی بود. جرم عاملان حادثه تروریستی محاربه است و به اشد مجازات خواهند رسید. این افرادی که مسلح بودند قصد داشتند عملیات بزرگ‌تری را انجام دهند که تبعات روانی گسترده‌ای در سطح استان داشته باشد که جزئیات آن به‌زودی تشریح می‌شود. قرار است متهمان به‌زودی و به طور علنی محاکمه شوند.
این گزارش حاکی است، ساعت دو بامداد هفدهم بهمن سال گذشته، ماموران انتظامی شهرستان خرم‌آباد هنگام گشتزنی در محله دره گرم به دو سرنشین خودروی پراید که در کنارجایگاه سوخت پارک شده بود، مشکوک شدند که آنها به‌ محض مشاهده پلیس دست به تیراندازی زدند. در این درگیری، مهاجمان به تانکر خالی سوخت گاز مایع که در محوطه جایگاه سوخت پارک شده بود، تیراندازی می‌کنند که به انفجار مهیب و شکسته شدن شیشه‌های ساختمان‌های مجاور منجر می‌شود. در این درگیری، نجم‌الدین باوی سرباز و ستوان یکم جابر بیرانوند به شهادت رسیدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر