jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۶۱۹   ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دو مامور اخراجی دستگاه نظامی که جایگاه سوختی را در خرم‌آباد منفجر کرده و باعث شهادت دوپلیس شده بودند، بازداشت شدند.

محمد رزم، رئیس‌کل دادگستری استان لرستان به ایرنا گفت: 17 بهمن سال گذشته، جایگاه سوختی در شهرستان خرم‌آباد منفجر شد. در این حادثه دو مامور انتظامی به شهادت رسیدند.با تلاش‌های بسیار نیروهای امنیتی و سرنخ‌‌های به‌دست آمده سلاحی که از آن شلیک شده بود مورد بررسی قرار گرفت که در این راستا افراد مرتبط هم شناسایی شدند. دو عامل اصلی این حادثه با پنهان کردن اسلحه خود و پوشیدن جلیقه ضد‌گلوله همچنین تهیه موتورسیکلت اقدام به تیراندازی به پمپ بنزین در منطقه دره گرم خرم‌آباد کرده که تانکر سوخت منفجر شد.
وی افزود: عاملان این حادثه انگیزه خاصی نداشته و تنها برای ایجاد رعب و وحشت اقدام کرده بودند.‌دو عامل اصلی حادثه تروریستی از عوامل اخراجی دستگاه‌های نظامی هستند و بازخرید شده‌اند که در لرستان دستگیر شده و با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برند.کیفرخواست ارتکاب دو فقره قتل عمدی و تخریب و تحریک برای آنها صادر شده، چراکه عملیات این افراد منجر به ناامنی بود. جرم عاملان حادثه تروریستی محاربه است و به اشد مجازات خواهند رسید. این افرادی که مسلح بودند قصد داشتند عملیات بزرگ‌تری را انجام دهند که تبعات روانی گسترده‌ای در سطح استان داشته باشد که جزئیات آن به‌زودی تشریح می‌شود. قرار است متهمان به‌زودی و به طور علنی محاکمه شوند.
این گزارش حاکی است، ساعت دو بامداد هفدهم بهمن سال گذشته، ماموران انتظامی شهرستان خرم‌آباد هنگام گشتزنی در محله دره گرم به دو سرنشین خودروی پراید که در کنارجایگاه سوخت پارک شده بود، مشکوک شدند که آنها به‌ محض مشاهده پلیس دست به تیراندازی زدند. در این درگیری، مهاجمان به تانکر خالی سوخت گاز مایع که در محوطه جایگاه سوخت پارک شده بود، تیراندازی می‌کنند که به انفجار مهیب و شکسته شدن شیشه‌های ساختمان‌های مجاور منجر می‌شود. در این درگیری، نجم‌الدین باوی سرباز و ستوان یکم جابر بیرانوند به شهادت رسیدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر