jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۸۶ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان علوم پزشکی در آزمایش‌های جدید خود مدعی شدند مصرف مرتب داروهای ضد‌التهابی ایبوپروفن یا ناپروکسن می‌تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را در گروه‌های پرخطر تا ۴۰ درصد کاهش دهد. در حالی که در این مطالعه تاثیر مثبت داروهای ضد التهابی ایبوپروفن و ناپروکسن بر کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان دارای فاکتورهای خطرزا مشخص شده، محققان می‌گویند قرص آسپرین که در دسته داروهای ضد التهابی قرار دارد، چنین اثر مثبتی ندارد.

در این مطالعه افراد سالم را تحت نظر قرار داده نشده و از آن رو به افراد توصیه نمی‌شود این نوع داروها را به‌جز طبق تجویز پزشک برای مدت طولانی مصرف کنند.
به گزارش جام‌جم و به نقل از ایسنا، یک تیم پزشکی از کلینیکی در ایالت مینه‌سوتای آمریکا ۳۰۸۹ زن را که دچار ترس ابتلا به سرطان سینه بودند، بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۱ میلادی مورد بررسی قرار دادند. تمامی این افراد پیشتر مورد نمونه‌برداری از بافت سینه قرار گرفته بودند. اگر چه بعدتر مشخص شد مشکلات این افراد خوش‌خیم بوده و سرطانی نیست، اما این زنان در آینده بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان بودند. در طول این مطالعه، ۳۱۳ نفر از زنان به سرطان سینه مبتلا شدند.
تیم پزشکی این مطالعه دریافتند زنانی که در طول زندگی خود داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مصرف کرده‌اند، حدود
۴۰ درصد کمتر از افرادی که هرگز این داروها را مصرف نکرده‌اند در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند. این در حالی است که زنانی که به طور مرتب آسپرین مصرف می‌کرده‌اند، با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه روبه‌رو نشدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر