jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۲۴۲۳۲۳ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۰:۳۷

نمایندگان مجلس با در اولویت قرار گرفتن طرح بانکداری اسلامی موافقت کردند.

طرح بانکداری اسلامی در اولویت کار مجلس قرار گرفت

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه شنبه پارلمان و در جریان بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان مبنی بر اولویت بررسی طرح بانکداری اسلامی، با اولویت قرار گرفتن این طرح موافقت کردند.

حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی طراح طرح مذکور اظهار کرد: اصلاح قوانین بانکی کشور امری ضروری بوده و بنده در روز‌های آغاز مجلس دهم خدمت تک تک نمایندگان رسیدم و با امضای آن‌ها طرح بانکداری اسلامی اعلام وصول شد.

او افزود: حدود ۳ سال و نیم است که مجلس دهم کار سنگینی برای اصلاح قوانین بانکی کشور انجام داده، چراکه در حال حاضر و در ساختار فعلی بانک مرکزی روابط بین بانک و مشتریان امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام حسین‌زاده بحرینی ادامه داد: اگر بخواهیم نظام بانکی در خدمت اقتصاد و تولیدکننده قرار بگیرد نیازمند قوانین جدیدی هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی افزود: متنی که برای جرایم بانکی تهیه شده به رویت مقام معظم رهبری و برخی مراجع رسیده و این طرح محصول ۵ سال فعالیت گسترده اشخاصی است که در امور اقتصادی دارای تجربه هستند.

او بیان کرد: حجم نقدینگی در کشور از ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بیشتر شده و ۹۰ درصد این نقدینگی هم توسط بانک‌های خلق شده است، امیدوارم ثمره این طرح انضباط نظام بانکی باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر