jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۰۶۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

۱۱ عضو شرکت‌های هرمی که افراد تحصیلکرده جویای کار را به دام انداخته و ازآنها دو میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، بازداشت شدند.

به گزارش جام‌جم، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت در این باره گفت: از اوایل آذر امسال، خانواده‌هایی که ساکن دیگر شهرهای کشور بودند با حضور در پلیس آگاهی پایتخت شکایت‌هایی را مطرح کردند که حاکی از این بود که فرزندان‌شان ناپدید یا ربوده شده‌اند. تحقیقات ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران
در این باره ادامه داشت تا این‌که برخی خانواده‌ها با حضور در پلیس آگاهی اعلام کردند فرزندشان تماس‌هایی با آنها گرفته‌اند که نشان می‌داد آنها در دام یک شرکت هرمی گرفتار شده‌اند.
وی افزود: در این مرحله معلوم شد قربانیان دام شرکت‌های هرمی، تحصیلکرده بودند و برای یافتن کار به تهران آمده‌اند که گرفتار این باند شده‌اند. یکی از شاکیان در جریان تحقیقات گفته بود پسرش به تشویق یکی از دوستانش برای استخدام در یک شرکت بزرگ دولتی از شهرستان به تهران آمده و بعد از چند روز با وی تلفنی حرف زده و درخواست
۴۰ میلیون تومان بابت رهن خانه کرده و بعد از آن ارتباطش با خانواده قطع شده است. فقط هر چند ماه یک بار تماس تلفنی می‌گیرد و به خانه بر‌نمی‌گردد. در ادامه تحقیقات پلیسی رد متهمان در محدوده خلیج و کوهسار شناسایی شد و پلیس توانست اعضای این دو شرکت هرمی را شناسایی و بازداشت کند. ۱۱ نفر از اعضای این باند تاکنون در رابطه با فعالیت این شرکت‌ها دستگیر شده‌اند که از هرکدام ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان پول گرفته‌اند. متهمان تاکنون دو میلیارد تومان از این افراد کلاهبرداری کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر