jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۰۶۰   ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

۱۱ عضو شرکت‌های هرمی که افراد تحصیلکرده جویای کار را به دام انداخته و ازآنها دو میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، بازداشت شدند.

به گزارش جام‌جم، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت در این باره گفت: از اوایل آذر امسال، خانواده‌هایی که ساکن دیگر شهرهای کشور بودند با حضور در پلیس آگاهی پایتخت شکایت‌هایی را مطرح کردند که حاکی از این بود که فرزندان‌شان ناپدید یا ربوده شده‌اند. تحقیقات ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران
در این باره ادامه داشت تا این‌که برخی خانواده‌ها با حضور در پلیس آگاهی اعلام کردند فرزندشان تماس‌هایی با آنها گرفته‌اند که نشان می‌داد آنها در دام یک شرکت هرمی گرفتار شده‌اند.
وی افزود: در این مرحله معلوم شد قربانیان دام شرکت‌های هرمی، تحصیلکرده بودند و برای یافتن کار به تهران آمده‌اند که گرفتار این باند شده‌اند. یکی از شاکیان در جریان تحقیقات گفته بود پسرش به تشویق یکی از دوستانش برای استخدام در یک شرکت بزرگ دولتی از شهرستان به تهران آمده و بعد از چند روز با وی تلفنی حرف زده و درخواست
۴۰ میلیون تومان بابت رهن خانه کرده و بعد از آن ارتباطش با خانواده قطع شده است. فقط هر چند ماه یک بار تماس تلفنی می‌گیرد و به خانه بر‌نمی‌گردد. در ادامه تحقیقات پلیسی رد متهمان در محدوده خلیج و کوهسار شناسایی شد و پلیس توانست اعضای این دو شرکت هرمی را شناسایی و بازداشت کند. ۱۱ نفر از اعضای این باند تاکنون در رابطه با فعالیت این شرکت‌ها دستگیر شده‌اند که از هرکدام ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان پول گرفته‌اند. متهمان تاکنون دو میلیارد تومان از این افراد کلاهبرداری کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر