jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۹۰۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

فیلم‌های مستند بلند راه‌یافته به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران معرفی شدند.

به گزارش هنرآنلاین، 15 اثر مستند بلند به بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران راه یافتند.
بر این اساس، آن 10 ثانیه به کارگردانی عادل انیسی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، شهسوار به کارگردانی علی شاه‌محمدی و تهیه‌کنندگی هارون یشایایی، ملوانان تنها به دریا نمی‌روند به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ا...کرم رضایی‌زاده، پیاده در زمان به کارگردانی اعظم نجفیان و علی‌محمد قاسمی و تهیه‌کنندگی علی‌محمد قاسمی، سریک به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهاره افشاری، آبشار به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی شهابی‌نژاد، یاماچکی مینی گاما به کارگردانی مسعود نوری و تهیه‌کنندگی مسعود نوری و امیر فضل‌اللهی، ایران به توان دو به کارگردانی سیده فرزانه امینی و تهیه‌کنندگی محمدصادق رنجکشان، من اهل افغانستان هستم به کارگردانی محمود تاجیک هیرمند و تهیه‌کنندگی مریم حسینی، آبی به رنگ آسمان به کارگردانی امیر رفیعی و تهیه‌کنندگی امیر رفیعی و علی فتح‌ا...‌زاده، چشمه اژدها به کارگردانی جاروسلاو وسزدیبیل از کشور لهستان،گاو پالونتوو به کارگردانی لویجی بارلتا از کشور ایتالیا، فِرِدی به کارگردانی ژرمن برتاسیو از کشور آرژانتین، ریجرت به کارگردانی ولادیمیر ایسنر و ووی به کارگردانی ماکسیم آرباگیو از کشور روسیه آثار راه‌یافته به این بخش هستند.
مجموعا 116 اثر از ایران و 21 کشور به بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران راه یافتند که آثار دیگر بخش‌ها و همچنین اسامی هیات داوران جشنواره به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
اسامی کشورهایی که آثارشان به بخش مسابقه راه‌یافته است عبارتند از اروگوئه، اسپانیا، استرالیا، آمریکا، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، آلمان، برزیل، بلغارستان، پاکستان، تایلند، ترکیه، روسیه، سوئد، فرانسه، لهستان، نیوزیلند، هلند و هند که در بخش‌های مختلف جشنواره به رقابت می‌پردازند.
جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از 120 کشور عضو این فدراسیون هستند. این جشنواره به‌عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورهاست و با توجه به جایگاه بین‌المللی این جشنواره و استقبال از آن، آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند. در این دوره آثاری از 54 کشور برای حضور در جشنواره ثبت نام کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر