jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۴۱۸۹۵ ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۲:۵۵

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفت و گو با جام جم آنلاین ؛

«آجیل شب یلدا» افت قیمت داشته است ‍/ مردم هرگونه گرانفروشی را اطلاع دهند

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار می گوید با توجه به افزایش 70 درصدی میزان تولید در سال 98، آجیل مخصوص شب یلدا نسبت به سال های گذشته با قیمت کمتری عرضه خواهد شد.

«آجیل شب یلدا» افت قیمت داشته است  ‍/ مردم هرگونه گرانفروشی را اطلاع دهند

به گزارش جام جم آنلاین ، مصطفی احمید رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفت و گو با جام جم آنلاین عنوان کرد: تاکید می شود که برای شب چله امسال هیچگونه کمبودی وجود نخواهد داشت. البته تنها چیزی که کمبود دارد مغز بادام درختی است اما در کلیه اقلام دیگر نه تنها کمبود نیست که با توجه به تغییرات آب و هوایی امسال و میزان بارندگی ها ما با فراوانی هم روبرو هستیم.

احمدی گفت: کلیه اقلام آجیل و خشکبار مشکلی از لحاظ عرضه ندارند و حتی نسبت به سال گذشته حدود 70 درصد افزایش تولید را تجربه کرده ایم تا امسال هیچ دغدغه ای نداشته باشیم.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار افزود: با توجه به افزایش تولید انواع آجیل و خشکبار در سال 98، امسال برای شب چله با افت قیمت روبرو شده ایم.

وی تاکید کرد: تمامی اقلام آجیل و خشکبار در آستانه آخرین شب پاییز سال 98 با قیمت کمتری نسبت به سال گذشته در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و نگرانی دراینباره وجود ندارد. این کاهش قیمت آجیل به دلیل افزایش تولیدی است که امسال رخ داد.

این مقام مسئول با ابراز امیدواری نسبت به اینکه کاهش یافتن قیمت آجیل به صورت ثابت باقی بماند در ادامه گفت: مثل تمام سال های گذشته برای آجیل شب یلدا قیمتی برای سقف و کف تعیین کرده ایم و آن را اعلام می کنیم تا مردم هم بر اساس همین تعیین سقف و نه بیشتر اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند.

احمدی تاکید کرد: قیمت های آجیل های مختص به شب یلدا روز دوشنبه این هفته از طریق رسانه ها و به صورت سراسری به مردم اعلام خواهد شد. مردم آجیل مختص به شب یلدا را با قیمتی به غیر از آنچه که مصوب شده خریداری نکنند و هرگونه گرانفروشی را اطلاع دهند.

احمدی گفت: برای اینکه مردم بهتر خرید کنند و بازرسان نیز کار راحت تری برای بررسی اوضاع قیمتی در بازار داشته باشند فقط قیمت آجیل شب یلدا را اعلام می کنیم وگرنه ما قیمت گذاری برای کلیه اقلام نداریم.

وی در خاتمه گفت: عرضه و تقاضا، مقدار تولید، ، نرخ ارز و مقدار صادرات جنس مشخص می کند که قیمت آجیل شب یلدا به چه صورت خواهد بود اما همانطور که قبلا هم گفتم امسال چیزی به نام افزایش قیمت نخواهیم داشت و با افت قیمت هم روبرو خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر