jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۸۹۱   ۲۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دهمین سالگرد ثبت جهانی هزاره سرایش شاهنامه فردوسی و ثبت جهانی هنر نقالی در یونسکو، فرهنگسرای ابن سینا با همکاری موسسه فرهنگی هنری فردوسی طوسی، جشنواره «نقالی و روایتگری فرزندان ایران زمین» را برای گروه سنی کودک و نوجوان برگزار می‌کند.

روابط عمومی بنیاد فردوسی درباره این جشنواره خبر داده که بخش اصلی این جشنواره شامل روایتگری، نقالی و قصه گویی است و شرکت در آن برای هنرمندان کودک و نوجوان در رده‌های سنی ۵ تا ۱۸ سال بلامانع است.
شرکت کنندگان این جشنواره، ویدئویی حداکثر به مدت ۵ دقیقه از اجرای قصه‌گوی یا نقالی و روایتگری خود، تهیه کرده و به پست الکترونیکی f_ebnesina@yahoo.com ارسال کنند.
مهلت ارسال اثر به این جشنوار تا 5 دی ماه خواهد بود و 15 دی برگزیدگان مرحله اول معرفی خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر