jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۱۹۱ ۱۸ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مسعود فراستی در گفت‌وگو با برنامه «پشت صحنه» رادیو تهران مطرح کرد:

زن در سریال‌های شبکه نمایش خانگی یک کالای شبه‌مدرن عقب‌افتاده است

مسعود فراستی، منتقد در برنامه پشت صحنه درباره سریال‌های نمایش خانگی و در پاسخ به پرسش مجری درخصوص موفقیت یا عدم موفقیت سریال‌های نمایش خانگی به نکات مهمی اشاره کرد. از جمله این‌که گفت قهوه تلخ متوسط است، این سریال‌ها زباله‌اند و زنی که ما در این سریال‌ها می‌بینیم، جز یک کالای شبه‌مدرن عقب‌افتاده، نیست.

این سریال‌ها زباله‌اند
قهوه تلخ متوسط است و این سریال‌ها زباله‌اند. سلیقه مخاطب زباله‌پسند شده است. سریال‌های آمریکایی را نگاه کنید، آنها واقعا سریال هستند. سطحی سرگرم‌کننده‌شان هم قابل تحمل است و توهین آمیز نیست. اینجا اساسا به‌شدت به زن توهین می‌شود. زنی که ما در این سریال‌ها می‌بینیم، جز یک کالای شبه‌مدرن عقب‌افتاده، نیست. این را باید مبسوط در برنامه هفت توضیح بدهم که زن در این سریال‌ها چیست. حتی جایی که ظاهرا زن قوی‌تر است، باز هم کالاست. این سریال‌ها به‌شدت ضد اجتماعی و لمپن پرورند. سرگرمی خیلی چیز شریفی است. این سریال‌ها به قدری افراط دارند که ممکن است اینها به فرهنگ خانواده تبدیل شود و نمی‌شود که الزاما از آن گرفته شده باشد. ممکن است
دور و بر فیلمساز چنین مسائلی باشد. در واقع این نگاه‌ها ضد جامعه، ضد زن و ضد سرگرمی است. سرگرمی را در این حد نزول داده‌اند. می‌توان از سریال‌های خوب آمریکایی که فقط سرگرم‌کننده‌اند، یاد گرفت. این سریال‌سازان و فیلمسازان زباله‌ساز حتی کپی هم بلد نیستند یعنی به سطحی‌ترین و عقب‌افتاده‌ترین شکل کپی می‌کنند.
مردم جیب آنها را پر می‌کنند
در جامعه ما خیلی چیزها وجود دارد، از چیزهای به‌شدت سطح پایین و لجن تا چیزهای به‌شدت شریف. چرا فقط لجن‌ها را جمع می‌کنند و وارد کارهایشان می‌کنند؟ چرا غیر از آن چیزی را در جامعه نمی‌بینند؟ من تکلیفم با جم روشن‌تر است تا با این سریال‌ها. فاجعه است در شرایطی که مردم در شرایط سخت هستند و از یک بحران گذشته‌اند، می‌گویند اگر قطعی اینترنت را نداشتیم فروشمان بیشتر بود. این خیلی نگاه کثیفی است. یعنی مردم فقط وسیله هستند تا جیبشان را پر کنند و انگار کوچک‌ترین بویی از درد و مسائل مردم نبرده‌اند.

ستاره نجف‌آبادی

رسانه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر